Connect with us

Uudised

Elanikud olid 32 tundi elektrita

Eelmisel kolmapäeval möllanud tormi ajal oli Hiiumaal vooluta tuhat klienti, enamikul neist taastati ühendus juba hilisõhtuks, aga Kõpu poolsaare läänetipus asuv Hirmuste küla oli vooluta 32 tundi järjest.
“See, et loodus möllab ja tulevad tormid, on sügisel loomulik, aga et meie kõrge­pingeliinid vastu ei pea, ei ole loomulik. Olla vooluta 32 tundi? On see vähe või palju? See on üüratu aeg. Oleme ju voolust sõltuvad. Muuga saab hakkama, aga mida teha kirstkülmutiga ja külmkapiga?” kirjutas Hirmuste küla elanik Karin Pihel.
Mall Mällo Hirmuste küla Ristna-Heinamaa talust teatas, et nende majja jõudis elekter tagasi alles neljapäeva hilisõhtul kella 20–20.30 vahel.
Kaks riket järjest
OÜ Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Peeter Liik nentis, et Hirmuste küla inimeste mure on igati arusaadav: “Elektrita ei saa tänapäeval keegi läbi.”
Ta selgitas, et Hirmustes oli kaks riket järjest ja nende parandamine andiski kokku pika tööaja enne kui elektriühendus taastada õnnestus: “Esmalt oli seal keskpingerike ja pärast seda madalpingerike, kus puu oli langenud liinile.”
Liik ütles, et suurte tormide ajal, mida aastas tuleb ette ehk kord aastas, on selline olukord reaalsus. “Suurte tormikahjude tekkimisel on tõepoolest kohti, kus mõned inimesed peavad vooluta jääma ka 32 tunniks,” vastas Liik. Ta tõi võrdluseks, et veel reede päeval oli Pärnumaal sadu majapidamisi, kus inimesed olid vooluta olnud juba üle 50 tunni.
Liik rääkis, et rikke­brigaadid tegutsesid üle Eesti päevad ja ööd, et tormi tekitatud kahju likvideerida. Ka olid tormikahjud eri paigus üsna tõsised, lisaks liinidele langenud puudele oli ka murdunud maste ja katkenud juhtmeid.
“Tööd oli väga palju ja ulatuslike rikete korral töötame põhimõttel, et esmalt teeme korda keskpingerikked ehk need, mis mõjutavad korraga suuremat hulka tarbijaid ja seejärel võtame ette madal­pingerikked,” ütles Liik, et kuskil tuleb teha valik, et töövoogu kõige efektiivsemalt juhtida.
Soovivad liini kaablisse
Karin Piheli arvates on põhi­probleemiks umbes kahe­kilomeetrine elektriliin, mis tuleb Kaleste külast Hirmustesse läbi metsa, soo ja liivaküngaste. Tema ette­panek on see likvideerida ja paigaldada maasse kaabel.
Liik vastas, et kõnealust liinilõiku on viimase kümne aasta jooksul lõikude kaupa kahel korral uuendatud ja Elektrilevi spetsialistid on selle praeguse seisukorra hinnanud heaks. “Lähiajal sellel lõigul täiendavaid
investeeringuid kavas ei ole.”

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....