Jälgi meid

TRANSPORT

Eilsest muutus väljaku liikluskorraldus

Keskväljakul Rookopli tänaval alustati täringukivi paigaldamist ja seetõttu on tänav eilsest osaliselt suletud, kahe nädala pärast algavad seal asfalteerimistööd.
Kui märtsi lõpus tuli uudis, et hilineb keskväljaku tänavakivide tarne ja seab ohtu ehituse vahetähtaja, siis praeguste kevadiste ilmadega on tööd täies hoos. Ehitus ei seiskunud isegi suurel reedel ja eile alustati Rookopli tänaval täringukivi paigaldamist.
See tähendab, et sel ajal on tänav osaliselt suletud ja autoga Rookopli lilleäri poolt väljakule sõita ei saa. Jalakäijatele ja jalgratturitele on läbipääs tagatud, aga autoga pääseb keset väljakut asuvasse ajutisse parklasse mööda Hiiu tänavat.
Selline liikluskorraldus kestab ilmselt kuni 4. maini, kui algavad Rookopli tänaval asfalteerimistööd. Tänav avatakse taas liikluseks 19. mail.
Jälgi ajutisi liiklusmärke
Kuna praegu käivad keskväljakul hoogsad ehitustööd, tuleb kindlasti jälgida ajutisi liiklusmärke, et liiklemine oleks ohutu nii jalakäijatele kui autojuhtidele.
Ehitustöid tehakse vaheldumisi Rookopli tänaval ehk restorani Mamma Mia poolsel väljakuosal ja vallamajapoolsel osal.
Valla veebilehel soovitatakse keskväljakul liiklejatel alati hoida liiklusala paremale poolele, et vältida kokkupõrget vastutulevate sõidukitega.
Tööetapid tehti ümber
Märtsi lõpus oli oht, et betoon­kivide tarne hilinemise tõttu ei jõuta kokkulepitud töid valmis vahetähtajaks,
20. juuniks.
Hiiumaa valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak ütles eile, et tööde järjekorda muudeti:  “Ehitaja teeb vajadusel tööetapid ümber, et graafikus püsida.”
Pihlak selgitas, et väljakul kasutatakse erinevaid kive – nn täringukivid sõiduteele, betoonkivid jalakäijate alale. Kuna täringukivid on kohal, alustatigi nende paigaldamisega ja seejärel tehakse kohe lõpuni ka asfalteerimistöö, mis toodi umbes kuu aega ettepoole.
“Asfalteerimise ettepoole toomine aga annab meile just selle, mida soovisime – turismihooaja alguseks on väljak paremini kasutatav ja läbitav,” ütles osakonnajuhataja.
Coopi keskväljaku poe ette on sinna paigaldatavatele betoonkividele alus juba ära valatud. Betoonkivide saabumise aeg peaks selguma lähiajal.
Keskväljaku 2,4 miljonit eurot maksvad ümberehitustööd algasid mullu novembris ja peaksid lõpuni valmis saama selle aasta oktoobris. Liiklus väljakul peaks toimima ehitajaga, ASiga Merko  Ehitus sõlmitud lepingus sätestatud vahetähtajaks, 20. juuniks.

Veel lugemist:

NÖÖBIST KINNI

Mida on Kärdla osavalla valitsusel kavas ette võtta, et keskväljak nii ohtlikult libe poleks? Hommikuselt bussilt tulijad lähevad üle väljaku justkui uisutades ja püüdes...

UUDISED

Kärdla Keskväljaku ääres on kuus ülekäigu­rada, mille kivikate kevadeks osaliselt välja vahetatakse, et muuta tee ületamine ratastooliga liikleja jaoks senisest turvalisemaks. Autoga Keskväljaku ülekäigu­kohtadest...

UUDISED

Emmaste kandi teeremont on lõppenud ja bussipeatused tagasi tavapärastes kohtades, Käina teeremont jätkub ja alanud on asfalteerimistööd. Järk-järgult on liikluseks suletud Mäe tänav, bussid...

UUDISED

Mullu valminud Kärdla Keskväljak elas esimese lumerohke ja külma üle suuremate probleemideta. Siiski on näha, et tõsiselt said kahjustada varjualuse ehk pergola keskosa põrandad....