Connect with us

Transport

Eilsest muutus väljaku liikluskorraldus

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Keskväljakul Rookopli tänaval alustati täringukivi paigaldamist ja seetõttu on tänav eilsest osaliselt suletud, kahe nädala pärast algavad seal asfalteerimistööd.
Kui märtsi lõpus tuli uudis, et hilineb keskväljaku tänavakivide tarne ja seab ohtu ehituse vahetähtaja, siis praeguste kevadiste ilmadega on tööd täies hoos. Ehitus ei seiskunud isegi suurel reedel ja eile alustati Rookopli tänaval täringukivi paigaldamist.
See tähendab, et sel ajal on tänav osaliselt suletud ja autoga Rookopli lilleäri poolt väljakule sõita ei saa. Jalakäijatele ja jalgratturitele on läbipääs tagatud, aga autoga pääseb keset väljakut asuvasse ajutisse parklasse mööda Hiiu tänavat.
Selline liikluskorraldus kestab ilmselt kuni 4. maini, kui algavad Rookopli tänaval asfalteerimistööd. Tänav avatakse taas liikluseks 19. mail.
Jälgi ajutisi liiklusmärke
Kuna praegu käivad keskväljakul hoogsad ehitustööd, tuleb kindlasti jälgida ajutisi liiklusmärke, et liiklemine oleks ohutu nii jalakäijatele kui autojuhtidele.
Ehitustöid tehakse vaheldumisi Rookopli tänaval ehk restorani Mamma Mia poolsel väljakuosal ja vallamajapoolsel osal.
Valla veebilehel soovitatakse keskväljakul liiklejatel alati hoida liiklusala paremale poolele, et vältida kokkupõrget vastutulevate sõidukitega.
Tööetapid tehti ümber
Märtsi lõpus oli oht, et betoon­kivide tarne hilinemise tõttu ei jõuta kokkulepitud töid valmis vahetähtajaks,
20. juuniks.
Hiiumaa valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak ütles eile, et tööde järjekorda muudeti:  “Ehitaja teeb vajadusel tööetapid ümber, et graafikus püsida.”
Pihlak selgitas, et väljakul kasutatakse erinevaid kive – nn täringukivid sõiduteele, betoonkivid jalakäijate alale. Kuna täringukivid on kohal, alustatigi nende paigaldamisega ja seejärel tehakse kohe lõpuni ka asfalteerimistöö, mis toodi umbes kuu aega ettepoole.
“Asfalteerimise ettepoole toomine aga annab meile just selle, mida soovisime – turismihooaja alguseks on väljak paremini kasutatav ja läbitav,” ütles osakonnajuhataja.
Coopi keskväljaku poe ette on sinna paigaldatavatele betoonkividele alus juba ära valatud. Betoonkivide saabumise aeg peaks selguma lähiajal.
Keskväljaku 2,4 miljonit eurot maksvad ümberehitustööd algasid mullu novembris ja peaksid lõpuni valmis saama selle aasta oktoobris. Liiklus väljakul peaks toimima ehitajaga, ASiga Merko  Ehitus sõlmitud lepingus sätestatud vahetähtajaks, 20. juuniks.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...