Connect with us

Transport

Eelteavitus toimub lühikese sammuga

Kuna Hiiumaa ühenduste puhul toimivad praegu erilahendused ja loodetakse, et olukord normaliseerub, teavitatakse laeva- ja lennureisidest üsna lühikese sammuga ja see jätab reisijaile napilt aega otsustamiseks.
Näiteks info esmaspäeva, 5. märtsi lisalennu toimumisest kell 10.30 Tallinnast Kärdlasse ja kell 11.15 Kärdlast Tallinna teatas Transaviabaltika pühapäeva hilisõhtul.
TS Laevad teatas eile kell üks päeval, et sõitmist erakorralisel Virtsu–Heltermaa liinil jätkatakse 8. märtsini.
Ühe ettevõtja hinnangul on Hiiumaa vald ja vedaja praeguse kriisiolukorra lahendamisega hästi hakkama saanud, kuid probleemiks on just n-ö viimase minuti otsused, mis ei jäta inimestele piisavalt aega reageerimiseks.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles, et stabiilne parvlaevaühendus Heltermaa– Virtsu liinil on praeguses eriolukorras parim lahendus võimalikest ja sama meelt on ka saare ettevõtjad. “Eelmisel neljapäeval kutsusin transpordiga seotud ettevõtjad kriisikoosolekule ja ka nemad toetasid seda lahendust,” rääkis Rand.
“See, et selle lahenduse saavutasime, on suur võit,” ütles Rand ja lisas, et olemas on ka ministeeriumi kinnitus, et riik leiab eriolukorra lahendamiseks lisaraha. Rand nentis, et kõik erilahendused on seotud suurte kulutustega, seega käib iga lisareisi või lisalennu puhul korralik kaalutlemine, kas seda teha või mitte. “Iga lisareisiga raha­lugemine intensiivistub,” nentis Rand.
Just sellepärast tehakse paljud otsused viimasel sobilikul hetkel. “Kui võtaksime selle raha Hiiumaale ettenähtud dotatsioonide realt, poleks probleemi, aga seda me ju ei taha,” selgitas vallavanem, et just see on üks põhjus, miks lisareisidest teatatakse väga lühikese n-ö sammuga.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...