Connect with us

Uudised

Dagöplast ja diakooniakeskus parimad partnerid

Eesti Töötukassa tänas eelmise aasta parimaid tööandjaid ning koostööpartnereid, sh iga maakonna parimat tööandjat ja koostööpartnerit, kelleks Hiiumaal on Dagöplast ja diakoonia­keskus.
Hiiumaa aasta tööandjaks valiti AS Dagöplast. Ettevõtte tegevjuht Kulvo Pendra ütles, et koostööd püütakse teha erinevate gruppide ja organisatsioonidega ning töötukassa antud tiitel kinnitab, et ettevõte on õigel teel.
“Meie arvates on saar paremini tasakaalus, kui kõikidel on jõukohast töist tegevust ja sissetulekut. Selleks tegelemegi inimeste koolitamisega ja pakume töö võimalust erinevatele inimestele. Oskuste paranedes paraneb tavaliselt ka inimese sissetulek ja tööga rahulolu,” ütles Pendra.
Personalijuht Liljan Leo rääkis, et Dagöplast vahendab kõiki oma tööpakkumisi läbi töötukassa ning nende kaudu on oma meeskonda leitud häid töötajaid pikaajaliste töötute seast. “Lisaks oleme oma töötajaid suunanud töötu­kassa pakutavaid teenuseid, näiteks tasemeõppes osalemise toetust kasutama,” ütles personalijuht ja kiitis töötukassa Hiiumaa kontori töötajaid. “Neil on väga meeldiv ja abivalmis meeskond, kellega teeme järjepidevat koostööd.”
Tiitliga aasta tööandja tunnustati Dagöplasti juba teist korda, eelmine kord 2014. aasta eest.
Dagöplast on Hiiumaa valla üks suurimaid ettevõtteid, kus valmistatakse polüetüleenist ja biomaterjalist kiletooteid – kilekotte, põllumajanduskilet, hoiatuslinte – ja ka plast­torusid. Oluliselt on kasvanud viimastel aastatel just biolagunevate toodete osakaal. Ettevõte tegutseb 1998. aastast ja on üks suurimatest kiletootjatest Baltikumis ja Skandinaavias.
Hiiumaa aasta koostöö­partner 2018 on Hiiumaa EELK diakooniakeskus, mis on olnud töötukassale oluline koostööpartner. Pressiteates öeldakse, et töötukassa kliendid on saanud keskuse juures teha tööharjutust ja osalenud vabatahtlikul tööl koguduse juures. Ka on keskuse juhid alati leidnud igale töötukassa kliendile sobiva lahenduse.
Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles tänuüritusel tunnustuse saajatele: “Koostöö ja usalduseta ei saa midagi tehtud. Te olete teinud rohkem, kui igapäevaselt peaksite.”
MiuMed teeb loomaveste
Aasta alustava ettevõtja 2018 tiitli sai Kaie Eisler, kes sai töötukassa alustava ettevõtja toetust 2017. aasta suvel ja lõi ettevõtte OÜ MiuMed. Eisler, kelle ettevõte valmistab lemmik­loomadele operatsiooni­järgseid veste ja särke, ütles auhinna kättesaamisel, et ta oli pikka aega teinud üht ja sama tööd ja tundis, et vajab muutust.
“Iga loomaomanik teab, kui keeruline on oma lemmikloomale pärast operatsiooni selgeks teha, miks tal plastmassist lambivari ümber pea peab olema. Kaie uskus, et on olemas parem lahendus – ja nii sündisidki MiuMedi loomade vestid ja särgid,” oli töötukassa valiku põhjendus.
Ühtlasi kasutab MiuMed loomavestide tegemiseks kangaid, mis on keskkonnasõbralikud ega kahjusta kasutaja tervist. Olemas on erinevad mudelid nii suurtele kui väikestele kassidele ja koertele. Enamikus Eesti loomakliinikutes müüakse MiuMedi veste ja nüüd otsib ettevõte juba teed välisturgudele.
Töötukassa tänas töö­andjaid ja koostööpartnereid seitsmendat korda.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...