Jälgi meid

TERVIS

COVID-19 Hiiumaal, 31. jaanuari seis

Koroonasse nakatumine on Eestis viiruskriisi kõrgeimal tasemel. Viimase nädala jooksul registreeriti üle 40 000 positiivse testitulemuse.
Hiiumaaga on neist seotud umbes 200 juhtumit. Üldistades saab öelda, et koolides on nakatumine suurenenud. Sealt jõuab viirus laste kaudu kodudesse ja perekonnas nakatuvad järgemööda kõik liikmed.
Terviseameti andmetel on enamus juhtudel tegemist Omikron-tüvega, aga esineb ka Delta-tüve. Läbihelistamiste põhjal saab öelda, et haigestunutel esinevad valdavalt kerged sümptomid või ollakse üldse ilma sümptomiteta. Delta-tüve puhul on esinenud ka raskemini talutavaid sümptomeid, eriti kui inimene on eelnevalt vaktsineerimata. Valdav osa nakatunutest on koolilapsed ja tööealised inimesed, vanemaealisi on väga vähesel määral.
Kahe aasta jooksul, mil koroona meid kimbutanud, on esmaspäevase seisuga positiivse testivastuse saanud 1334 hiidlast.
Testimine: Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.
Vaktsineerimine: Vaktsineerimiseks saab aja broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel või helistades otse oma perearstile.
Tõend: COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul.
Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee

HERGO TASUJA
Hiiumaa kriisikomisjoni esimees

Veel lugemist:

TERVIS

Koroonasse nakatumine on Eestis langustrendis. Päevas registreeritakse keskmiselt 1600 haigusjuhtu. Võrdluseks, kuu aja eest oli see arv 5600. Hiiumaal oli 21. märtsi seisuga päevane...

TERVIS

Koroonasse nakatumine on Eestis langustrendis, samas jätkuvalt kõrgel tasemel. Päevas registreeritakse keskmiselt 2200 haigusjuhtu. Pühapäeval testitutest 925 posi- tiivset vastust. Hiiumaal eelmisel nädalal 109....

TERVIS

Koroonasse nakatumine on Eestis langustrendis, samas jätkuvalt kõrgel tasemel. Päevas registreeritakse keskmiselt 3500 haigusjuhtu. Hiiumaal eelmisel nädalal 200. Haiglas on külastuskeeld ja plaaniline töö...

TERVIS

Koroonasse nakatumine on Eestis jätkuvalt väga kõrgel tasemel. Päevas registreeritakse keskmiselt 4600 haigusjuhtu. Hiiumaal on nädalane nakatumine viimastel nädalatel püsinud 200–250 vahel. PCR-testimisi on...