Connect with us

Arutelu

Bobik ja võrdne kohtlemine

Tere jälle kõigile! Mina olen ikka Bobik, arvamusliider. Mul oli üks teine kirjatöö pooleli, aga ma lugesin lehest, et nüüd tahetakse koeri kiibitseda, ja selle peale ei saa mitte vaiki olla.
Inimene parandas just praegu, et mitte kiibitseda, vaid kiibistada. Et kiip pannakse naha alla ja… See on kindlasti valus. Nagu süst. Mina olen nüüd juba nii vana, et igal aastal süsti ei saa, aga ebameeldiv on see ikkagi. Inimene ütleb küll, et kui süst on tehtud, siis ma ei jää haigeks, aga mulle see süstimine siiski ei meeldi. Ma küsisin, miks ta ise ennast süstida ei lase. Inimene ütles, et tema on oma vaktsiinid juba lapsepõlves kätte saanud ja nüüd laseb ennast aeg-ajalt ainult ühe koleda puugihaiguse vastu süstida. Nojah, mina ei saa aru, miks ta puugirihma ei kanna nagu mina. See on alguses ebamugav, aga sellega harjub ära. Puugid on tõesti vastikud. Imevad verd ja kui Inimene on puugi välja võtnud, sügeleb see koht veel tükk aega.
Ma loodan, et mul pole kiipi vaja, sest ma olen registreeritud koer ja number on mul ka. Isegi helkurvest on olemas, ehkki see mulle eriti ei meeldi.
Aga mis mulle artiklis silma torkas, oli ebavõrdne kohtlemine. Nimelt kassidele on kiip ainult soovituslik. Minu meelest kooserdavad need kassid igal pool ringi, pole neil kaelarihma ega numbrit ega midagi, helkuritest rääkimata. Vaevalt nad süstitudki on. Mina olen oma elu jooksul näinud ainult kahte kassi, kes käivad rihma otsas nagu viisakad loomad muiste.
Ja siis hakkas artiklis veel silma see, et arutatakse, kuidas hulkuvaid loomi püüda ja hukata. Hukata! See ajas mulle hirmu nahka. Kui juba hukkama hakatakse, ega siis lõppu ei tule. Kui nägu või kõrvade suurus ei meeldi, siis… Või kui ei meeldi näiteks see, mida ma lehes kirjutan… Ma näen neid koera­püüdjaid juba unes ka.
Noh, oli öeldud, et esialgu viiakse loomad hoiupaika. Hoiupaika! Nagu mingid sumadanid. Ja edasi? Kas hulkuvaid inimeseloomi koheldakse samamoodi? Olgu ikka võrdne kohtlemine! Ei teagi kohe, kas peaks mingi koerte marsi korraldama või teeks haukujate kärajad.
Minu Inimene ütles, et viiakse vast ikka varju­paika ja et inimestel on ka varju­paigad ja mõned isegi taotlevad varjupaika. Mina tahaksin teada, kas need varjupaigad on samasugused nagu koertel ja kas siis koerad võivad minna ja endale sealt inimese valida. Nojah, ega ju tegelikult ei tea, millise muserdatud isendi sa sealt saada võid. Mina küll endale sealt inimest võtma ei lähe. Mul on Oma Inimene olemas.
Nüüd ma olen juba päris pikalt kirjutanud. Inimene ütleb, et on aeg arvuti kinni panna. Noh, olgu siis lõpetuseks öeldud, et igatahes mina nõuan kõikide loomade ja inimeste võrdset kohtlemist!

Bobik
arvamusliider ja koeraõiguslane

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...