Connect with us

Uudised

Ave Vita! annab aru

Olen pähe võtnud linnale ja linnarahvale meie saalikeses igal kuul vähemalt ühe peo korraldada. Mitte ainult pähe võtnud, vaid lausa tahan seda teha. Ja mitte pro forma. Ikka et oleks huvitav ka.
Jaanuaris oli kohviõhtu “Ma ise ilutegija” meie käsitöömeistrite auks. Siim Liik mängis flööti, mina lugesin uusi ja vanu salme tänumärgiks “au ja uhkuse” eest, Silva Õunap sai 80 ja pani välja oma “puuhingekeste” näituse, mis jäi lahti 10. veebruarini ja leidis agarat külastamist.
Veebruari 17. oli Ave vita! majas Hiiumaa sotsiaaldemokraatide koosolek. Jaa-jaa, te arvasite õigesti: ma astusin parteisse. Sest olen hingelt alati sots olnud.
Veebruari 18., täpselt Juhan Smuuli 90. sünniaastapäeval, lugesid Kairi Priit ja Kristjan Arunurm rahvale ette minu uue näidendi “Loghorroea (gradus gravis)”, mis on “Polkovniku lese” omamoodi järg.
Märtsi 26. oli varakult reserveeritud noortenädalale – seda ei korraldanud Ave Vita! (lõpuks siiski korraldas). Ja sellest ma alles hiljaaegu kirjutasin ka. Külaliseks oli Veiko Märka.
Kõik need ettevõtmised toimusid kohvi-kringli saatel ja tasuta. Eks näis, kauaks linna ja kulka toetust jätkub. Sügiseni kindlasti jätkub.
Ka järgmised ettevõtmised tulevad ikka kohvilauaga. Kuigi see pole peamine – sisu ikka ennekõike!
Aprilli 26. on lubanud tulla Andrus Rootsmäe (lavanimega InBoil). Esitamisele tuleb kahel häälel tema vastne ja ilmselt Eesti esimene saaga “Ärakäija”.
Mais ilmselt maja sees midagi ei toimu, sest läheb majavärvimiseks.
Juuni 20 vastu 21. on aga suvealguspidu. Ükskord varem on see ka toimunud öösel. Seekord saabub kalendrisuvi kell 2.09. – muusika ja külalistega.
4. augustil on esimene tasuline etendus: kohvikutepäeva hommikul kl 11. Mari-Liis Leivalt ja Kristjan Arunurm mängivad „Loghorroead“, aga see on välja müüdud. Hommikukohvi saavad kõik soovijad juba alates kella kümnest.
Aga iga asi ikka omal ajal. Sellest kirjutamine samuti.

AVE ALAVAINU

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...