Jälgi meid

Uudised

Aasta sportlased: kõik võimalused olemas

Hiiumaa aasta sportlasteks valitud Riinu Rahuoja ja Boris Ljubtšenko kinnitasid, et saarel on spordiga tegelemiseks väga head tingimused.
Laupäeval tunnustati Kärdla kultuurikeskuses Hiiumaa möödunud aasta parimaid sportlasi, treenereid ja sporti panustajaid.
Laupäevase sportlaste kokkusaamise üks algatajaid, aastakümneid sporti panustanud Lembit Sauer kinnitas, et Hiiumaa on väga töökate ja andekate inimeste saar. Kuigi Hiiumaa on mandrist eraldatud ja siit võistlustele minek sageli aeganõudev, on saarelt sirgunud palju edukaid sportlasi väga erinevatel aladel. Hiiumaal on head tingimused ratsutamiseks, talisurfiks, purjetamiseks, kergejõustikuks, raketimudelismiks, siin on kõige suurem jalgpallurite osakaal võrreldes teiste Eesti maakondadega. Seda, et võimalusi on siin tõepoolest palju, näitas ka see, kui paljud tunnustuse said – kokku üle saja sportlase.
Tunnustamispidu oli suure­joonelisem kui tavaliselt, sest lisaks aasta sportlaste väljakuulutamisele oli eesmärk väärtustada spordi­maastikul tehtut ja kõik Hiiumaa spordi­inimesed kokku kutsuda.
Hea treenida, keeru­line võistlemas käia
Hiiumaa 2018. aasta parimaks nais­sportlaseks valitud Riinu Rahuoja sõnul tuli parima tiitel ootamatult,
sellegipoolest on tal väga uhke tunne saada oma kodu­kohas niisugune suur tunnustus. Rahuoja plaanib samas vaimus jätkata ja treenib praegugi oma hobuse Baron Abrukaga.
Kodusaarel näeb teda ilmselt võistlemas alles suvistel Kärdla ratsupäevadel. “Väiksemate võistlustega on see, et varustuse transport pole kõige lihtsam,” nentis Rahuoja, miks teda Hiiumaal sagedamini ei näe.
Aasta naissportlase sõnul on Hiiumaa treenimiseks hea koht, sest siin on väga palju võimalusi maastikul ratsutada, mis on väga oluline nii ratsanikule kui ka hobusele: “Tallinna piirkonnas, selles tallis, kus ma praegu treenin, ongi kõige suuremaks miinuseks, et pole kuskile lõõgastuma minna ja ei saa treeningule lihtsasti vaheldust teha.” Nüüd, kui Hiiumaal on olemas ka maneež, on siin Rahuoja sõnul olemas kõik tingimused ja ka hobustel hea elu.
Miinusena näeb ta jällegi saarelt väljas võistlemas käimist, sest kohapeal on võistlusi vähe ja sageli tuli sõita nii Saaremaale kui mandrile. “Sel ajal, kui mina veel Hiiumaal treenisin, tähendas võistlusele minek ärkamist hommikul kell neli, et jõuda esimesele praamile ja õhtul hilja tagasi – võistlus­päevad kujunesid väga pikaks,” märkis ta.
Järeleandmisi ei tehta
Aasta meessportlase tunnustuse pälvis Hiiumaal üpris uus tegija Boris Ljubtšenko, kelle aladeks surf, purjelaud ja talisurf. Ljubtšenko sõnul tuli talle tunnustus väga ootamatult ja ta on selle eest tänulik: “Olen harjunud, et talisporti meil väga ei märgata, aga see, et täna tunnustatud sain, tekitas väga hea emotsiooni.”
Ljubtšenko ütles, et Hiiumaal on kõige paremad tingimused nii suvel surfi, purjetamise kui talialade jaoks: “Kõik võimalused on olemas.”
Aasta meessportlase sõnul on siinsetes noortes potentsiaali ja talle järelkasvugi tulemas. Suurimaks konkurendiks loeb ta praegu 14aastast Jorgen Kuivoneni.
Hiiumaa plussiks nimetas ta, et siin on noortel palju erinevaid spordialasid, mida harrastada. “Iga laps on varem käinud tõenäoliselt jalgpallis või mõnes muus trennis, on füüsiliselt heas vormis ning kui tahadki mistahes muu spordiala pealt tulla purjelaua või talisurfiga tegelema, on mingi füüsiline vorm ja koordinatsioon juba enam-vähem paigas,” rääkis Ljubtšenko, kes on noorte purjelauatreener. “Põhitõdede selgeks saades läheb kõik edasi juba iseenesest.”
Ainus, millest ta hetkel Hiiumaal puudust tunneb, on jää ja tuul. “Täna tulin otse treeningult Käina lahelt, mis pole küll tervenisti jäätunud, kuskil pool kilomeetrit saab kihutada, siis tuleb ots ringi keerata,” ütles ta.
Ljubtšenko tänavused sihid on Eesti meistrivõistlused, talisurfi MM USAs ja Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad ka Eestis. Lisaks veel ka Jääkala festivali raames toimuva Kassari Ice karika korraldamine. Juba on teada, et ka Eesti meistrivõistluste etapp tuleb tänavu Orjakusse. Suvel plaanib Ljubtšenko jätkata purjelauatreenerina ja arendada rohkem edasijõudnuid, et nendega saaks hakata harjutama slaalomirada.

Hiiumaa parimad sportlased 2018
Parim naissportlane ratsutaja Riinu Rahuoja
Parim meessportlane surfar Boris Ljubtšenko
Parim naisveteran kergejõustiklane Tiina Koit
Parim meesveteran jääpurjetaja Andrus Padu
Parim neiu kergejõustiklane Kristina Joarand
Parim noormees orienteeruja Kustu Künnapas
Parim tüdruk orienteeruja Siiri Talts
Parim poiss kergejõustiklane Marcus Mäll
Parim treener Anu Saue
Parim täiskasvanute võistkond avamerejahi Olympic meeskond koosseisus Tiit Vihul, Meelis Pielberg, Tanel Trööp, Indrek Ulla, Raul Grigorjev, Aivar Kaljumäe, Tarmo Vesberg, Raul Vinnal ja Raul Vane;
Parim noortevõistkond Hiiumaa mudeliklubi võistkond koosseisus Siiri Talts, Johanna Aaslepp, Merili Tursk,
Rasmus Pall, Sten Andri Laanejõe;
Parim spordisündmus XVII Kärdla ratsupäevad
Parim spordiklubi Hiiumaa Ralliklubi
Aasta sponsorid: Coop Hiiumaa, Jetoil, Eesti Jalgpalli Liit, Kultuurkapital, Hiiumaa Spordiliit, ATV Transport, Faasion, Hiiu Autotrans, Hiiumaa vald, Nelja Energia, HRX, M&P Nurst, Vesset, Hiiumaa Kogukonnateenused, Selver, Salva Kindlustus, Tariston, Eesti Võrkpalliliit, Asgard Grill, Hiiu Vill, Pääsukese Lilleäri, Dale Ld. AS, HMPK OÜ, Eesti Keskkonnateenused AS Hiiumaa, Hiiu Graanul OÜ, Klemet OÜ, Mainegrupp OÜ, Toomas Remmelkoor Harju talu, Fonax AA OÜ, AS Liviko, AS Balbiino, AS Taure, Porsche, Over Horse, AS Sportland, Aare Ernes, iSport, Frankness Group OÜ, Hiiu Kalur

Veel lugemist:

Uudised

Eesti Maaülikoolis edukalt bakalaureusekraadi kaitsnud Anette Matto sai koos paarikümne parima koolilõpetajaga kutse maaeluministri Urmas Kruuse pidulikule vastuvõtule eelmisel nädalal. Minister Kruuse ütles lõpetajaile...

Uudised

Kolmapäeval avas Eesti Olümpiakomitee “Aasta sportlane 2021” rahva­hääletuse. Oma soosikute poolt aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri valimisel saab hääletada kuni...

Uudised

Kärdla põhikooli õpilastele kõlas sel nädalal koolilõpukell linnapargis, kus varemgi kooliaastale punkti pandud. Esmakordselt aga peetakse koolilõpuaktus Kärdla sadamas. Kärdla põhikooli 9. klasside pidulik...

Uudised

75 aastat tagasi eraldati seni Läänemaa koosseisu kuulunud Hiiumaa ja Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidiumi seadusega 16. augustist 1946 moodustati omaette maakond. Hiiu maakond pidi...