Jälgi meid
Hiiumaa kultuuriselts kuni 13.12

ARVAMUS

ARVAMUS | Ääremaastumine on mõtteviis

Ajendas kirjutama ühe Hiiumaa saadiku kommentaar teemal Hiiumaa ääremaastumine ja kohalike poliitikute suhtumine suurtesse teemadesse, et parem olla vait, kes meid ikka kuulab. Selline mentaliteet ei puuduta ainult Hiiumaad, vaid laiemalt kogu Eestit. 

Meile on väiksest peale rõhutatult sisendatud, et me oleme läbi aastasadade olnud orjarahvas, aga alles viimased paarkümmend aastat on sinna kõrvale kerkinud ka jõuliselt ajaloo teine külg. Et me oleme olnud ka viikingirahvas, oluline rahvusvaheline kaubandussõlm, pea igas sadamas on olnud hiidlane, kes mingi hetk tuleb tagasi nii teenitud raha kui ka teadmiste ja kasvanud eneseusuga. Hiiumaalt ja Eestimaalt on pärit mitmeid oma aja helgemaid päid, mis jällegi numbriliselt võib olla väike arv, aga suhtarvuna rahvastikku kindlasti maailmas esirinnas. Ei oska seostada ainult ühe konkreetse teguriga, aga millegipärast on just viimase paarikümne aastaga ka meie noored hakanud julgemalt avastama maailma, loonud maailma muutvaid ettevõtteid ja võtnud ennast kui võrdset globaalses mastaabis oma valdkonna tippudega.

Veel lugemist:

SPORT

KK Askus Jetoili / Hiiumaa Spordikooli U16 korvpallimeeskond osales nädalavahetusel Riias Balti korvpalliliiga BBBL mängudel, naastes viiest kohtumisest kolme võiduga.

LOODUS

Kõpu külas kasvab puuvõõrik (Viscum album). Ning mis oleks veel paslikum kui just nimelt jõulukuul see klassikaline Lääne-Euroopa jõulutaim iseoma silmaga üle kaeda.

UUDISED

Juba jaanuarist saab Hiiumaa Gümnaasiumis õppida Eesti ühe innovaatilisema IT-kooli praktilistel programmeerimise ja veebiarenduse kursustel.

UUDISED

12. detsembril Gustav Ernesaksa 117. sünniaastapäeval, teatas Eesti Rahvuskultuuri Fondi Gustav Ernesaksa allfondi nõukogu fondi stipendiumide laureaadid.