Connect with us

Krimi

8 ebakainet juhti ja 1 kaklus

Hiiumaa päästjate jaoks möödus jaanipäev rahulikult. Päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma ütles, et ühtegi intsidenti, kus nende abi vaja oleks läinud, aset ei leidnud. Aasma tänas hiidlasi ja saare külastajaid eeskujuliku ja ohutu käitumise eest jaanipühadel.
Seevastu haiglal ja politseil oli tööd tavapärasest rohkem. Ehkki Hiiumaa haigla juht Gennadi Aavik ütles, et pühad möödusid ilma suuremate intsidentideta, oli haigla erakorralise meditsiini osakonna töö intensiivsus kolmekordistunud võrreldes tavalise argipäevaga.
“Tüüpilised pühad Eesti moodi – mõned alkoholijoobes saadud traumad, mõned kaklustes tekitatud vigastused,” nentis Aavik.
Hiiumaa politseijuht Aare Allik ütles, et arvestades rahvahulka, mis maakonda oli saabunud, võib öelda, et pühad möödusid Hiiumaal rahulikult.
Politsei oli pühadeperioodil Hiiumaal väljas tavapärasest suurema koosseisuga. Nii oli jaaniajal igale päevale planeeritud viis-kuus patrulli.
Alliku sõnul oli politseitöö põhifookus paraadi eduka toimumise tagamise kõrval ka joobes ja juhtimisõiguseta juhtide liiklusest eemaldamisel, ühtlasi ka liikluse rahustamisel. Kogu perioodi vältel toimus kokku neli mahukamat juhtide joobe kontrollimist.
Liiklusest tabati viis alkoholijoobes juhti, lisaks kolm narkootikume tarvitanud juhti. Inimvigastustega liiklusõnnetusi maakonnas ei toimunud.
Politsei tegeles kokku 37 erineva teatega, kus vajati politsei abi. Muuhulgas anti teada ühest kaklusest, mis toimus Emmaste vallas Sõru jaanitule järgselt 24. juuni hommikutundidel. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud menetlus.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...