Connect with us

Uudised

36 protsenti hiidlasi e-loendatud

Tõtt-öelda oleme heas mõttes üllatunud, kui hästi on Eesti inimesed selle uuendusega kaasa tulnud.
Varem pole ju Eesti rahvaloendustel internetis loendamise võimalust olnud ja ka enamikes teistes riikides ei saa rahvaloendusel nii mugavalt osaleda.
Praeguseks on rahvaloendusel interneti teel saanud kirja juba ligi pool miljonit inimest. Suured tänud kõigile osalenutele. Samas tundub, et päris paljud kavatsevad veel e-rahvaloendusel osaleda. Seepärast paneksin väga südamele, et osalemist viimasele hetkele ei jäetaks. Ilmselt on huvilisi siis palju ja ankeedi täitmine internetis võib olla aeglasem – kogu Eesti rahvas lihtsalt ei mahu korraga täitma. Nii et huvilistel tasuks juba praegu ankeedid internetis ära täita. Seda saab teha rahvaloenduse veebilehel www.REL2011.ee.
Piirkonniti on e-rahvaloendusel osalemises erinevused olemas – suurtes linnades osaletakse rohkem. Samas tooks esile Hiiumaa, kus on juba 36 protsenti inimestest loetud. See on päris hea tulemus. Näiteks Läti ja Leedu rahvaloendusel jäi kogu riigis e-loenduse osakaal kolmandiku piiresse.
Kui palju kuskil on juba e-loendatud, sõltub kõige enam ilmselt ikkagi igapäevaste arvutikasutajate osakaalust ja inimese enda eelistusest. Kas osaleda rahvaloendusel interneti teel või oodata rahvaloendajat, on ju inimese enda valik.
Julgen arvata, et kuu lõpuks tuleb praegusele ligi poolele miljonile ankeedile veel tubli lisa. Kui inimestel on ikkagi vähegi võimalust ja soovi, võiks end interneti teel kirja panna. See ei ole väga keeruline ja kui tekib küsimusi, saab alati meie klienditoe telefonil 625 9100 abi küsida.
Rahvaloendajad on üle Eesti nüüdseks välja valitud ja veebruari teisel nädalal toimub põhjalik koolitus, kus nad õpivad kasutama vajalikke arvutiprogramme, tundma põhjalikult küsimustikku ja sedagi, kuidas lahtiste koertega hakkama saada.
Alates 16. veebruarist märtsi lõpuni on oodata aga rahvaloendaja külastust nende juurde, kes ei osalenud loendusel internetis.

KRISTO MÄE
statistikaameti avalike suhete projektijuht

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Reedel alanud Garmin Purjetamise Eesti karikasarja esimesel etapil olid võistlemas Optimist, Zoom8 ja ILCA4 klassid. Erinevalt eelmisest aastast osalesid sel aastal võistlusel ka olümpiaklassi...