Connect with us

Uudised

28 000 eurot kriisivalmiduse parandamiseks

Hiiumaa vald sai päästeametilt kriisivalmiduse parandamiseks 28 000 eurot, mille eest soetatakse satelliittelefon ja luuakse võimalus generaatorite paigaldamiseks.
Satelliittelefoni soetamiseks ja paigaldamiseks eraldati 5520 eurot. Palade spordihoones ja koolimajas, Käina spordi­hoones ning Hiiumaa spordikeskuses loob vald generaatorivalmiduse, mis läheb maksma 23 064 eurot.
Päästeameti taotlusvooru üleeestiline kogumaht ulatus 2,28 miljoni euroni, kuid näitas samas, et vajadus on vähemalt kaks ja pool korda suurem.
Mais välja kuulutatud toetusvooru saabusid taotlused 77 omavalitsuselt 6,1 miljoni euro ulatuses. “Kuna taotlusi tuli rohkem, kui seekord eelarves oli raha, siis pidime tegema valikuid ning lähtusime seniste kriiside õppetundidest. Otsustasime rahastada esmajärjekorras alternatiivsete sidepidamisvahendite ostmist ning generaatorite ostmist ja ühendamist,” selgitas päästeameti kriisivalmiduse nõunik Terje Lillo. Ta lisas, et omavalitsused tegid väga lühikese aja jooksul hea töö ning kõik ametile esitatud projektid olid vajalikud ja põhjendatud.
“Meie soov on toetustega jätkata ka järgnevatel aastatel, et kohalike omavalitsuste kriisivalmidust kivihaaval edasi ehitada,” ütles Lillo pressiteate vahendusel.
Päästeamet sõlmib kohalike omavalitsustega raha kasutamiseks lepingud ning tegevused peavad olema lõpule viidud hiljemalt 2022. aasta lõpuks.

KATI KUKK

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...