Connect with us

Uudised

28 000 eurot kriisivalmiduse parandamiseks

Hiiumaa vald sai päästeametilt kriisivalmiduse parandamiseks 28 000 eurot, mille eest soetatakse satelliittelefon ja luuakse võimalus generaatorite paigaldamiseks.
Satelliittelefoni soetamiseks ja paigaldamiseks eraldati 5520 eurot. Palade spordihoones ja koolimajas, Käina spordi­hoones ning Hiiumaa spordikeskuses loob vald generaatorivalmiduse, mis läheb maksma 23 064 eurot.
Päästeameti taotlusvooru üleeestiline kogumaht ulatus 2,28 miljoni euroni, kuid näitas samas, et vajadus on vähemalt kaks ja pool korda suurem.
Mais välja kuulutatud toetusvooru saabusid taotlused 77 omavalitsuselt 6,1 miljoni euro ulatuses. “Kuna taotlusi tuli rohkem, kui seekord eelarves oli raha, siis pidime tegema valikuid ning lähtusime seniste kriiside õppetundidest. Otsustasime rahastada esmajärjekorras alternatiivsete sidepidamisvahendite ostmist ning generaatorite ostmist ja ühendamist,” selgitas päästeameti kriisivalmiduse nõunik Terje Lillo. Ta lisas, et omavalitsused tegid väga lühikese aja jooksul hea töö ning kõik ametile esitatud projektid olid vajalikud ja põhjendatud.
“Meie soov on toetustega jätkata ka järgnevatel aastatel, et kohalike omavalitsuste kriisivalmidust kivihaaval edasi ehitada,” ütles Lillo pressiteate vahendusel.
Päästeamet sõlmib kohalike omavalitsustega raha kasutamiseks lepingud ning tegevused peavad olema lõpule viidud hiljemalt 2022. aasta lõpuks.

KATI KUKK

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...