Connect with us

Ahto ilmajutud

27. aprill – 2. mai: ilmataat vinger­pussitab jälle

Foto: Ahto Veensalu. Pilvede vahelt piilub aeg-ajalt ka päike.

Täna (28.04) lõuna paiku algab rünksajupilvede areng, mis poetavad nii vihma, lörtsi kui ka lumekruupe. Tuul puhub nõrgalt ja läänekaarest. Temperatuur püsib ööpäevaringselt 3…8°C vahele. Pilvede vahelt piilub aeg-ajalt ka päike ning neil hetkedel on soojem.
Laupäeval (29.04) vanad madalrõhkkonnad eemalduvad ning lühiajaliselt haarab võimu kõrgrõhkkond. Siiski võib sadada. Õhtul surub peale läänest juba uus madalrõhkkond ning hilisõhtul jõuab Hiiumaale laussadu.
Tuul puhub ikka läänest ja on üsna nõrk. Öösel on sooja 3…5°C, päeval mõne kraadi võrra tõuseb ja jääb 5…8°C vahele.
Pühapäeval (30.04) liigub laussaju vöönd öö jooksul üle Hiiumaa. Hommikuks lõpeb ja päeval areneb keerise tagalas üksikuid rünksajupilvi, kust võib tulla muuhulgas lörtsi. Tuul puhub läänest ja veidi tugevneb, kuid puhangud jäävad alla 15 m/s. Õhutemperatuur on üsna ühtlasel tasemel, jäädes 4…8°C vahele.
Kevadpühal (1.05) võib ilmaolusid enam-vähem kevadiseks nimetada. Taevas on üsna selge, pealelõunal uitavad ringi mõned rüngad, mis võivad ka üksiku nõrga sajuhoo maha jätta. Nagu tellitult vaibub ka läänekaare tuul. Öösel langeb temperatuur 1…3°C-ni, päeval aitab soe ja lõõskav kevadpäike õhu 10°C ümbrusesse soojendada.
Teisipäeval (2.05) kaotab päikeselise kevadpüha toonud kõrgrõhkkond positsiooni ning meile saab määravaks üle Põhja-­Skandinaavia ida suunas liikuv madalrõhkkond.
Sadu jõuab öösel kohale, aga tihedam sadu jõuab pealelõunal. Tuleb nii vihma kui lörtsi. Tuulele meeldib ikka läänekaarest puhuda ja tugevnemist ei paista kuskilt.
Õhutemperatuur on pilvisema taeva tõttu ühtlane – nii öösel kui päeval 4…8°C.

AHTO VEENSALU
Jooksvat ilmainfot vaata
sotsiaalmeediast
Hobisünoptik/ilmavaatleja Ahto.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...