Jälgi meid

TURISM

12 põhjust, miks tulla Hiiumaale vananaistesuve veetma

MTÜ Kärdla Kohvikutepäev
Hiiumaa on septembris avatud! Septembris algab suvi – Vananaistesuvi!
Puhkajate hordid on lahkunud ning aeg kulgeb saarel omasoodu. Randadel ja metsaradadel valitseb rahu ja vaikus… Õhtud on lõputu tähistaeva imetlemiseks piisavalt pimedad. Kerge jahedus on vaid hea põhjus kaaslasele lähemale nihkuda.
Septembrikuu hommikud on värsked ja udused, kaunistatud kasteste ämbliku­võrkudega. Õnneks on Hiiumaal loodus alati lähedal.
Seenemetsadest leiab ohtralt maitsvaid söögiseeni, mis kasvõi kohe lõkke peal pruuniks praadida. Ühtlasi on see hea võimalus pere pisematele metsaande tutvustada.
Samblavaipadega kaetud rannaäärsetes metsades leidub heldelt mustikaid ja pohli ning sealsamas saab ka varbad lainetesse kasta – meri ei ole veel sugugi külm.
Kalamehed kostitavad värske lestakalaga – prae või keeda supiks, või naudi hoopis kohalikes restoranides.
Võta jalgratas ja tee Kassarile tiir peale – Käina lahe ümbruses saad osa ränd­lindude sügisestest ette­valmistustest.
Õunapuud on suvepäikese käes küpsenud punnpõsiseid õunu täis ja nende magus lõhn hõljub kõikjal üle saare, meenutades palavaid suvepäevi, kuid tuletades meelde, et on aeg … Ümber lülituda.
Kui seisatad, võid kuulda täielikku, lõppematut vaikust. Su kõrvad on seda igatsenud.
Kohalike argitoimetuste taustal tunned, kuidas elu voolab. Sina võid seista, aga elu läheb edasi. Sina võid peatuda, aga midagi ei lõpe.
Kui armastad muuseume, kirikuid ja tuletorne, siis nende uksed on endiselt valla. Lisaks leiab külastamiseks näituseid ja kontserte, toimub põnevaid loenguid, matku ja palju muud huvitavat.
Kohalikud kokad võtavad sügisandidest, mis võtta annab ja panevad selle Sinu jaoks lauale.
Hiiumaal algab suvi septembris – Vananaistesuvi!
Vaata kõiki vananaistesuve pakkumisi FBs.
TASUTUD TEKST

Veel lugemist:

UUDISED

Õnn olevat meie endi teha, aga keegi ei oska selle valmistamise retsepti anda. Seepärast tuleb endal katsetada ja kompida piire, panemaks paika definitsiooni. On...

JUHTKIRI

Sügis saabus varavõitu, koos jaheda ilma ja vihmavalingutega. Ees ootab september, kooli algus ja ehk ka vananaistesuve ilmad. Kui see, kas ilm ikka tuleb...