Connect with us

Uudised

Woola toodab pakkematerjali lambavillast

kuvatõmmis
Euroopa suurima roheidufirmade Euroopa suurima roheidufirmade konkursi PowerUp! Eesti finaali võitis keskkonnasõbraliku pakkematerjali tootja OÜ Woola, mis esindab Eestit juunis toimuval rahvus­vahelisel lõppvõistlusel.
30. aprillil üle veebi toimunud Eesti finaalis pälvis Woola seitsme finalisti seas nii publiku lemmiku kui aasta idufirma tiitli. Mullu aasta lõpus loodud idufirma toodab lambavilla jääkidest pakkematerjali.
Konkurss toimus kuuendat korda. Selle eestvedajaks Eestis on olnud teadus- ja ärilinnak Tehnopol, mis pressi­teates vahendas Woola ühe asutaja Anna-Liisa Palatu sõnu: “Idee sündis meie meeskonna enda kogemusest, sest e-poe pidajana nägime, kui palju kilesodi iga paki saatmisega kaasnes. Otsisime mullikilele keskkonnasõbralikku alternatiivi ning leidsime lahenduse lambavillas.”
Praeguseks teeb Woola koostööd mitmete e-poodide ja Omnivaga, et pakendeid edasi arendada ning on avanud rahastusringi investeeringute kaasamiseks.
Ettevõtte kodulehel on kirjas, et Eestis visatakse ära 153 tonni lambavilla aastas, kuigi lambavill on looduslik imematerjal – niiskus- ja temperatuurikindel – seega pakendamiseks ideaalne. Ettevõtjad kinnitavad, et nad kasutavad ainult olemasolevaid lambavillajääke, mis läheksid muidu raisku. Kodulehelt selgub ka, et ise nad lambaid ei kasvata ega plaani seda ka tegema hakata, kuid oma äriideed arendavad nad edasi: “Meile meeldib tõhusus ja ressursside nutikas kasutamine. Seetõttu oleme hetkel koostamas teaduslikku uuringut meie tegevuse keskkonnamõju kohta.”
Pressiteates on toodud ära ka konkursivõidu põhjendus. Žüriisse kuulunud Heidi Kakko sõnul sai võitja valikul otsustavaks uudne ja nutikas lähenemine mastaapse probleemi lahendamisele. Kasutades lambavilla, millest maailmas 90 protsenti ei leia tänapäeval kasutust, suudab Woola vähendada keskkonda koormavate pakkekile jäätmete probleemi.
Woola pääses edasi rahvusvahelisele lõppvõistlusele, kus 65 000eurose auhinnafondi ning võimalike investeeringute nimel asuvad omavahel võistlema finalistid 14 Euroopa riigist.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...