Connect with us

Uudised

Wabriku kinnistut ei tahtnud keegi osta

Kohtutäituri oksjon õlletehase ja Wabriku kinnistu müümiseks jäi esimeses ringis tulemuseta.
Nimelt müüdi avalikul enampakkumisel OÜ KP Promotion omandis olevat 1455ruutmeetrist ärimaad Kärdlas Vabaduse tänaval. Krundil asuvad OÜle Hiiumaa Pruuli­koda kuulunud õlletehas ja pubi Wabrik. Kinnistul on 300 000eurone hüpoteek ASi SEB Pank kasuks. Pakkumise alghind oli 400 000 eurot, tagatis­raha 40 000 eurot.
Oksjonit korraldanud kohtutäitur Mati Kadak ütles kolmapäeval Hiiu Lehele, et keegi ei tundnud kinnistu ostmise vastu huvi. Kusjuures, kohtu­täitur müüb vaid kinnistut koos hoonetega, hoonete sisu müüb aga pankrotihaldur.
Nüüd tuleb mõelda, mis saab edasi – kas panna kinnistu veel sama hinnaga oksjonile või hinda alandada. On veel üks võimalik käik: võlgnik leiab ise ostja. Edasiste käikude üle lubas Kadak otsustada veel käesoleval nädalal.
Krediidiinfo andmetel on kinnistu omanikud Svetlana Pchelnikova, Tarvi Pink ja OÜ Pink Beer Company. Neile kuulub ka OÜ Hiiumaa Pruuli­koda, mille kohta esitasid nad avalduse ettevõtte pankroti väljakuulutamiseks mullu 1. juulil. Pankrotiavalduses põhjendas õlletootja, et ei saavutanud piisavat tootmis­mahtu, mistõttu käive ei saavutanud planeeritud mahtu, tekkis käibevahendite puudus ja laenuandjad lõpetasid lepingud.
2015. aastal oli Hiiumaa Pruulikoda Hiiu maakonna aasta alustava ettevõtja nominent. Ettevõtte omaniku Tarvi Pingi vend Arvi Pink ütles pidulikul galal peetud kõnes, et OÜ Hiiumaa Pruuli­koda on kodusaarele tagasiandmise projekt. “Õllepruulikoja ja pubi avamiseks tehtud investeeringud on minu ja mu venna Tarvi tänu Hiiumaale selle eest, mida kodusaar meile on andnud.”
2017. aasta detsembris rääkis ettevõtte juhatuse liige Tarvi Pink Hiiu Lehele arengu­plaanidest, lisaks õllele hakati tootma õlleviina Ölvin. Ettevõtte 2016. aasta käive oli 127 500 eurot, aasta hiljem 214 200 eurot. Samas jäi ettevõte 2016. aastal kahjumisse 365 200 euroga, 2017. aasta kahjum oli 238 200 eurot.

HELEN MIHELSON
hiiuleht@hiiuleht.ee

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...