Connect with us

Uudised

Võrkpallurid tõid meistrivõistlustelt hõbemedalid

Ülari Kaibaldi kogust
Hiiumaa võrkpalliklubi (VK) U-18 meeskond võitis nädalavahetusel, 11.–13. aprillini Tallinnas Eesti MV finaalturniiril hõbemedalid.
Eelnevalt oli eesmärgiks seatud kaasa rääkida medalite jagamisel ja üks medalikomplektidest koju tuua ning Ülari Kaibaldi käe alla treeniv meeskond suutis eesmärgid ka täita. Kolm päeva peetud pallilahingutest väljus Hiiumaa meeskond hõbemedalitega ning tulemusega neli 3:0 võitu ja üks 1:3 kaotus.
Reedeses esimeses mängus võitsid meie võrkpallurid spordiklubi (SK) Tats 3:0. Mäng andis meie sportlastele hea emotsiooni ja õhtul toimunud teises mängus võideti kindlalt ka Saaremaa SK meeskonda 3:0.
Laupäeva esimeses mängus tuli hiidlastel vastu astuda Tartule, kes oli üks turniiri favoriite. Kahjuks jäädi hätta tartlaste agressiivse planeeriva pallingu vastu ja vastu tuli võtta kaotus 1:3. Pärnu VK suudeti taas võita veenvalt 3:0.
Kolmanda päeva mängudeks oli turniiritabeli seis keeruline ja medalivõimalusi oli veel neljal võistkonnal: SK Tats, Premium 7 Salva Tartu, VK Täht ja Hiiumaa VK.
Alustuseks võitis Tartu Tatsi 3:1 ning sellega olid nii Tartu kui Hiiumaa endale vähemalt medali kindlustanud.
Treener Ülari Kaibald kirjeldas emotsionaalset olukorda enne turniiri viimast mängu Hiiumaa VK ja VK Täht vahel: “Seis oli selline, et kui Täht võitnuks, olnuks nemad Eesti meistrid ja meie kolmandal kohal. Kui aga võitnuks meie, oleks Eesti meistrid olnu tartlased ja Täht jäänuks neljandaks. Selles seisus said hiidlastest võrkpallurid viimases mängus tartlaste ja SK Tatsi poolehoidjate ja mängijate suure kaasaelamise osaliseks ning suutsid otsustava mängu võita 3:0! SEEGA HÕBEMEDAL HIIUMAALE!”
Hiiumaa VK meeskonnas mängivad Georg Linkov jun, Silvester Ilumets, Robin Valting (parim mängija), Karl Meldorf, Kertjan Novek,  Ülari Kaibald, Norman Ilumets, Stefan Kaibald, Magnus Kallas, Markus Uuskari, Gregor Kiin ja Markus Pink. Pink viimasel turniiril kaasa ei mänginud.
Meistrivõistluste lõplik paremusjärjestus kujunes järgmiseks: kuldmedalid said kaela Premium 7 Salva Tartu võrkpallurid, hõbemedalid Hiiumaa VK ja pronksid SK Tats Tallinn võrkpallurid. Neljas oli VK Täht Tallinn, viies Pärnu VK/SK I ja kuuenda kohaga tuli leppida Saaremaa SK võrkpalluritel.
Hiiumaa VK U-18 meeskonnal on sel hooajal ees veel Balti karika turniir, kus osalevad neli parimat meeskonda sellest vanuseklassist Eestist, Lätist ja Leedust. Turniir Balti parima klubi selgitamiseks toimub 9.–11. mail Tallinnas.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...