Connect with us

Uudised

Võrkpallurid tõid meistrivõistlustelt hõbemedalid

Ülari Kaibaldi kogust
Hiiumaa võrkpalliklubi (VK) U-18 meeskond võitis nädalavahetusel, 11.–13. aprillini Tallinnas Eesti MV finaalturniiril hõbemedalid.
Eelnevalt oli eesmärgiks seatud kaasa rääkida medalite jagamisel ja üks medalikomplektidest koju tuua ning Ülari Kaibaldi käe alla treeniv meeskond suutis eesmärgid ka täita. Kolm päeva peetud pallilahingutest väljus Hiiumaa meeskond hõbemedalitega ning tulemusega neli 3:0 võitu ja üks 1:3 kaotus.
Reedeses esimeses mängus võitsid meie võrkpallurid spordiklubi (SK) Tats 3:0. Mäng andis meie sportlastele hea emotsiooni ja õhtul toimunud teises mängus võideti kindlalt ka Saaremaa SK meeskonda 3:0.
Laupäeva esimeses mängus tuli hiidlastel vastu astuda Tartule, kes oli üks turniiri favoriite. Kahjuks jäädi hätta tartlaste agressiivse planeeriva pallingu vastu ja vastu tuli võtta kaotus 1:3. Pärnu VK suudeti taas võita veenvalt 3:0.
Kolmanda päeva mängudeks oli turniiritabeli seis keeruline ja medalivõimalusi oli veel neljal võistkonnal: SK Tats, Premium 7 Salva Tartu, VK Täht ja Hiiumaa VK.
Alustuseks võitis Tartu Tatsi 3:1 ning sellega olid nii Tartu kui Hiiumaa endale vähemalt medali kindlustanud.
Treener Ülari Kaibald kirjeldas emotsionaalset olukorda enne turniiri viimast mängu Hiiumaa VK ja VK Täht vahel: “Seis oli selline, et kui Täht võitnuks, olnuks nemad Eesti meistrid ja meie kolmandal kohal. Kui aga võitnuks meie, oleks Eesti meistrid olnu tartlased ja Täht jäänuks neljandaks. Selles seisus said hiidlastest võrkpallurid viimases mängus tartlaste ja SK Tatsi poolehoidjate ja mängijate suure kaasaelamise osaliseks ning suutsid otsustava mängu võita 3:0! SEEGA HÕBEMEDAL HIIUMAALE!”
Hiiumaa VK meeskonnas mängivad Georg Linkov jun, Silvester Ilumets, Robin Valting (parim mängija), Karl Meldorf, Kertjan Novek,  Ülari Kaibald, Norman Ilumets, Stefan Kaibald, Magnus Kallas, Markus Uuskari, Gregor Kiin ja Markus Pink. Pink viimasel turniiril kaasa ei mänginud.
Meistrivõistluste lõplik paremusjärjestus kujunes järgmiseks: kuldmedalid said kaela Premium 7 Salva Tartu võrkpallurid, hõbemedalid Hiiumaa VK ja pronksid SK Tats Tallinn võrkpallurid. Neljas oli VK Täht Tallinn, viies Pärnu VK/SK I ja kuuenda kohaga tuli leppida Saaremaa SK võrkpalluritel.
Hiiumaa VK U-18 meeskonnal on sel hooajal ees veel Balti karika turniir, kus osalevad neli parimat meeskonda sellest vanuseklassist Eestist, Lätist ja Leedust. Turniir Balti parima klubi selgitamiseks toimub 9.–11. mail Tallinnas.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...