Jälgi meid

JUHTKIRI

Võlusõna kogukond

Tänases lehes räägivad abipolitseinikud Anne ja Aadi Kaasik, miks nad vabatahtlikena nii palju panustavad. Võlusõnaks on kogukond.
Aadi ütles, et võrreldes sellega, mis toimub mandril, on abipolitseiniku töö Hiiumaal rahulik, sest suhtumine on teine. Anne aga leidis, et meil siin saarel on kogukonnatunnet rohkem ja see motiveerib vabast tahtest kogu­konna heaks panustama.
30 aastat Hiiumaa haiglas töötanud doktor Inge Talts ütles, et suurim tunnustus talle on see, et kohalik kogukond on ta omaks võtnud. “Rõõmu teeb mulle minu kogukond ja järjest enam ma tean, et meid on parasjagu nii vähe, et igaüks on väga hinnas,” ütles doktor Talts.
Sünnipäevaintervjuud andes tõi doktor näite, et väga väärikas eas patsiendid, kes Hiiumaa haiglas oma päevi lõpetamas, ei ole tema jaoks kunagi anonüümsed, isegi kui ta neid isiklikult ei tunne – nad on kui head tuttavad, sinu enda kogukonnakaaslased, kelle lahkumisest on kahju.
“Ma ei saa ära unustada seda, et ma olen tulnud hoopis teisest kohast, olen hoopis teistsuguse karakteriga inimene koos kõikide oma vigade ja puudustega ja ometi on hiidlased mind omaks võtnud,” ütles Inge Talts tänulikult.
Levinud on ju legend, et hiidlased mujalt tulnuid väga lihtsalt omaks ei võta. Tihti tundubki, et mujalt saarele tulnud püüavad teenida välja selle, et nad kogukonda vastu võetaks.
Hiiumaa jaoks loob see võimalusi, mille väärtust kohalik kogukond ei tohiks märkamata jätta.

20. aprill 2019

Veel lugemist: