Jälgi meid

UUDISED

Viskoosa saalihokimängijad lõpetasid hooaja

Viskoosa saalihokiklubi (SK) kohtus esiliiga 1/8-finaalis Viimsi Kepiga, kellele jäädi tulemusega 2:9 (0:3, 0:1, 2:5) alla.
Resultatiivsed olid Andre Padu kahe värava ning Miko Malk ja Teet Kivisilla väravasööduga. Hooaja kokkuvõttes oligi Padu tiimi resultatiivseim mängija, visates lisaks neile kahele põhiturniiril kuraditosin väravat ning jagades neli tabamuseni viinud söötu.
Saalihoki esiliiga jagati põhiturniirimängudeks neljaks regionaalseks alagrupiks. Viskoosa SK mängis B-grupis, kus kogus kolm võitu ja viis kaotust ning sai kokkuvõttes neljanda koha. See tõi kohamängudes vastaseks C-grupi võitnud Viimsi. Kaotus kaheksandikfinaalis lõpetas hiidlaste hooaja, mida Kõrgessaare Vaba Aja Keskuse juhataja ning saalihokiklubi üks eestvedajatest, Artur Valk, hindas nelja miinusega. Valk selgitas, et põhiturniiril oleks Viskoosa pidanud alistama kindlalt SK Elioni, see taganuks parema asetuse kohamängudeks. “Siis olnuks meil kaheksandikfinaalis hoopis mängitavam vastane ja koht turniiritabelis oluliselt kõrgem,” ütles Valk.
Samas seab saarel tegutsemine klubile teatud takistusi. Peale kesk- või isegi põhikooli suunduvad noored mandrile edasi õppima, paljud töötavad mandril. Seega pole võimalik tiimiga ühiselt trenni teha.
Teisest küljest tõi Valk välja, et positiivne on, et pea 20 meest siiski viitsib ja tahab pühenduda oma harrastusele, saalihokile, ning esindada kodukoha satsi võistlustel. Valk rõhutas, et parimas mängueas noorte lahkumist ei nuteta taga, vaid tuntakse uhkust, sest Viskoosa on andnud oma panuse Eesti tippklubide koosseisu. “Kui paneks Viskoosa paremad mängijad kõik ühte klubisse kokku, oleksime kindlalt tegijad ka meistriliigas,” arvas Valk. Ent lisas realistlikult vaadates, et meistriliiga klubid pakuvad noortele rohkem väljakutseid. “Ja meil on ainult hea meel, kui nad on tegijad – ja seda nad on –laiemalt Eesti saalihoki maailmas.”
Hiiumaal on lapsi vähemaks jäänud, sellele vaatamata tegeleb klubi endiselt ka noortega. Valgu sõnul kavatsetakse noorte meistrisarjas jätkata, kasvõi ühe võistkonnaga, kuna üheealisi lapsi on võistkonna moodustamiseks napilt. “Andres Tammeveski, Aiver Kark, Tarmo ja Jaanus Võsamaa, nüüd Teet Kivisilla, on aastaid saalihoki arengusse Hiiumaal panustanud – nende tööd peab jätkama,“ võttis Artur Valk kokku.
Hergo Tasuja

Veel lugemist: