Jälgi meid

UUDISED

Viis aastat olümpiamänge Palade põhikoolis

Erakogu
Palade koolipere korraldas eelmisel nädalal viiendat korda kooli­olümpiamängud.
Spordipidu algas 12. mail osavõtjate kogunemisega spordihoone ette. Ava­tseremoonia avasõnad ütles Palade põhikooli ja Suuremõisa lasteaed-põhikooli direktor Antti Leigri, kes kuulutas viiendad Palade kooliolümpiamängud avatuks. Olümpiamängude lipu heiskasid kaks lõpuklassi õpilast, Joonas Lõppe ja Kevin Vilman, kellele see kooliolümpia jäi viimaseks.
Võistluse kõige emotsionaalsemaks alaks kujunes pendelteatejooks. Lisaks võisteldi kaugushüppes, palliviskes, kuulitõukes ja võistlejatel tuli läbida 4 kilo­meetrit maastikul joostes. Ajutegevuse vormisolekut kontrolliti klassidevahelisel viktoriinil.
Palade põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Siiri Sülla oli peale olümpia toimumist väga rahul: “Õnnestusid suurepäraselt!” Võisteldi klasside kaupa eri vanuse­rühmades ja peagu kõik võistlejad said ka medalid kaela – nii tublid olid, ütles õpetaja. Spordipeo lipu langetasid kaheksanda klassi õpilased.
Nii Siiri Sülla kui Antti Leigri sõnul olid kõik õpetajad olümpia korraldamisel ametis kohtunikena, abilistena, nii nagu parajasti vaja. Mõlemad avaldasid tänu kõigile, kes spordipeo õnnestumisele kaasa aitasid.
Enamik kooli 78 õpilasest osales ka olümpiamängudel ja nii sai sest tõeline spordipidu. Siiri Sülla rääkis, et ka kõik nende koolis õppivad Ukraina lapsed olid võistlemas. “See tekitas elevust, kuna nendel Ukrainas pole selliseid võistlusi,” rääkis õpetaja. Ka pani Ukraina laste osalemine meie õpilasi pingutama rohkemgi kui tavaliselt.
Antti Leigri tunnustas õpetaja Süllat, kelle algatus kooliolümpia on: “Võib ju teha tavalise spordipäeva, aga selline olümpiamängude tunnustega spordiüritus annab väga palju juurde olümpia­liikumise tutvustamisel ja on lastele põnevam.” Tema teada sellises formaadis nagu Paladel teised Hiiumaa koolid kooliolümpiat ei korralda.
Palade kooliolümpiamänge rahastavad Eesti Olümpia­akadeemia, Palade põhikool ja lapsevanemad. Alade parimaid autasustatakse Eesti Olümpiakomitee logoga medalitega.
Aastast 2004
Kooliolümpiamängud on õpilasi, õpetajaid ja vanemaid ühendav spordipidu, mis järgib nii oma vaimsuse, sisu kui ka rituaalide poolest Olümpiaharta põhimõtteid.
Eesti Olümpiaakadeemia
välja töötatud kooliolümpia­mängud pole ainult spordi­võistlus, vaid oluline on ka  eelnev olümpiaharidusperiood.
Kohustuslik on luua kooli­olümpia­mängude komitee, tutvustada ainetundides olümpialiikumise ajalugu
ja tänapäeva, koostada olümpiateemalised stendid, korraldada maskoti konkurss, viktoriin ja ausa mängu konkurss. Loomulikult ei puudu programmist olümpia­traditsioone järgiv spordipidu, mis üles ehitatud sarnaselt päris olümpia­mängudega.
Kooliolümpiamängude teostamise hõlbustamiseks on Eesti Olümpiaakadeemia alates 2004. aastast korraldanud projektikonkursse, millest maakondade parimaid toetatakse kuni 640 euroga.

Veel lugemist:

UUDISED

Reedel, 12. novembril avati Kärdlas spordipeoga saare esimene kaasaegne spordi­hoone, mis seni kerkinud avalikus kasutuses Hiiumaa hoonetest igas mõttes kalleim. Valla arenguosakonna juhataja Monika...

UUDISED

Palade kooliolümpiamängud peeti 4. mail ja osalesid nii Palade põhikooli kui ka Suuremõisa lasteaed-põhikooli õpilased. Kooliolümpiamängud pole Eesti Olümpiaakadeemia poolt väljatöötatud idee kohaselt ainuüksi...