Connect with us

Uudised

Viimane võimalus kohtuda kaheksapuudase ämmaga

| Hiiu Leht
Kassari Haridusseltsi näitetrupp on juba aastaid igal suvel toonud lavale mõne naljaka või lõbusa näitemängu. Erandiks polnud ka tänavune aasta.
Merike Niiman, kes peaaegu nähtamatult ja tasasel häälel paljusid tegemisi Kassari rahva­majas käigus hoiab, suutis ka tänavu rahva kokku ajada ja kõhklustest-kahtlustest hoolimata näidendi lavale tuua.
“Maikuus selgus, et lavastajat pole, aga kohalik rahvas on harjunud rahvamajas midagi rahvale etendama,” ütles Niiman. Leiti, et pikka näidendit enam välja ei vea, ei oleks jõudnud selgeks õppida, seega oli tal tagataskus üks ühevaatuseline jant.
Osatäitjatele see meeldis ja näidendi õppimine algas. Kuna trupi põhituumik on kaua laval mänginud ja juhendajalt Raivo Rüütlilt koolitust saanud, mõtlesid nad ise välja, kuidas iga tüüp võiks käituda. “Kui kellelgi tuli hea mõte, andis nõu ja prooviti,” rääkis Niiman. “Kui on tahtmist mängida, siis tuleb ka välja ja Kassari rahval on näitemäng ilmselt geenides.”
Ka lavakujundus on ühislooming, sest seda täiendati pea igas proovis ja katsetati, mis sobib.
“Peataolekut oli palju ja kõhklusi, kas jõuame ja suudame huvitavalt mängida, aga lavaküpseks me tüki saime,” lisas üks osalistest, Ulvi Uusoja. Siis tuli veel teine mure, kas rahvas neid üldse  vaatama tuleb ja kuidas tüki vastu võtab.
Pärast kahte kuud õppimist oli esietendus ära ja nüüdseks on esinetud juba neli korda. “Lisaetendust nõudis kohalik rahvas, sest suvel oli palju tegemist ja nad pole uut tükki näinudki,” selgitas Merike Niiman. “Käina rahvas kutsus küll enda juurde mängima, aga meile on oma lavalauad kallid, ei lähe teps mujale.”
Nii etendubki K. Kaasiku 100aastane pilkenali “Kaheksa puudane ämm”neljapäeval, 20. septembril kell 19 Kassari rahvamajas. Piletiks on annetus haridusseltsile.
HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...