Connect with us

Juhtkiri

Vigu tehti, aga keda karistati?

Reedel välja saadetud ning VL Üks Hiiumaa fraktsiooni esinaise Aili Küttimi ja IRL fraktsiooni esinaise Annely Veevo allkirjastatud pressiteates märgitakse, et Hiiu vallavolikogu koalitsioon tunnistas valla juhtimisel tehtud vigu.
Valimisliit Üks Hiiumaa teatas, et nende ettepanekul kaaluti nii vallavolikogu esimehe Jaanus Valgu kui ka vallavanema Georg Linkovi tagasiastumist, kuna allasutuste ühtse juhtimise alla viimiseks kasutatud meetodid tekitasid kogukonnas vastuseisu.
Samal päeval toimunud volikogu koalitsiooni nõupidamisel leiti, et valla koolivõrgu muudatuste ellukutsumisel tuleb aeg maha võtta ja Lauka põhikooli direktor Märt Rannast saab tööd jätkata.
Ühtlasi andis võimukoalitsioon lubaduse olla järgnevate otsuste tegemisel avatumad, kaasata otsuseid puudutavaid huvirühmi ja seista senisest tugevamini Kõrgessaare piirkonna eest.
Volikogu esimees Jaanus Valk taandus seniselt positsioonilt ja asub täitma abivallavanema kohuseid Kõrgessaares.
Kas see on võimu juurdesaamine või äraandmine?
Volikogu uue juhi kandidaadiks seatakse üles Margit Kagadze kandidatuur valimisliidust Üks Hiiumaa.
Vallavanemana jätkab Georg Linkov, kes vastavalt pressiteates kirjutatule “lubas, et arvestab vallavolikogu otsuste elluviimisel senisest enam demokraatliku juhtimise põhimõtteid”.
Avalikku selgitust ja vabandust ei kogukonna ega koolijuhi ees pole vallavanem seni vajalikuks pidanud.
Ka Hiiu Lehe küsimus, millise volitusnormi alusel tegi vallavalitsus struktuurimuudatused valla hallatavates austustes, Kärdla ühisgümnaasiumis ja Lauka põhikoolis, on siiani ühegi vastuseta.
Reedel olid Lauka koolimajas koos kooli, lapsevanemate ja kohalike külaseltside esindajad, kes tõdesid, et pärast vallavanema seniastutud samme on neil raske tema lubadusi uskuda.
Hiiu Lehele andmetel on ka vallavolikogu opositsioonil samalaadsed raskused ja jätkuvalt kavas umbusaldusavaldus vallavanemale.
Hääled umbusaldusavalduse algatamiseks on opositsioonil koos, kuid ilmselt ei toeta neid enam Üks Hiiumaa viis liiget, kes olid valmis vallavanemale hundipassi andma.
Toimunu valguses küsimused suurele ringile – kes tegi vea ja keda karistati?

8. september 2015

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.