Connect with us

Juhtkiri

Vastutus valla õlule?

Riigihalduse minister Janek Mäggi käis välja mõtte, et hiidlased ise võiks välja valida ametkonna ja töökohad, mida saarele tuua tahavad ja ühiste jõududega need siia ka tuuakse. Kõlab vaimustavalt.
Kahjuks on varasem kogemus näidanud, et kui saar(t)elt töökohtade äraviimine on kestnud aastaid ja käib nii-öelda lipsti!, siis vastupidine suund ei tööta sugugi nii lihtsalt.
Märtsis teatas politsei- ja piirivalveamet, et viib Kärdlast ära viis ja Kuressaarest kuus radarvaatleja töökohta. Õigustuseks – me teatasime sellest juba 2014. aastal ja ega me sel aastal veel ei vii, alles järgmisel! Saareelanikke lohutab see põhjendus vähe ja töökohtade arv väheneb igal juhul.
Eriti nadi paistab selle taustal välja Hiiumaale n-ö toodud riigipalgaliste töökohtade arv. Seni on see vaid seitse töökohta, mis valdavalt loodud nii, et senised maavalitsuse töötajad said mõne ministeeriumi palgale ja võisid edasi saarele elama jääda.
Karta on, et ainuüksi meie omavalitsuse selgest soovist – tahame saarele näiteks veeteede ameti, keskkonnaameti või miks mitte maksuameti töökohti – ei piisa. Kui seni on suudetud maakondadesse viia vaid üksikuid riigi töökohti, vaevalt siis nüüd ametkonnad hõisates meie soovi täitma tõttavad.
Seda, kui palju maksumaksja rahastatud töökohti on maapiirkondadest paari­kümne aastaga ära viidud, ei taha enam keegi mäletada. Nagu ei ole kokku löödud kahjusid, mida see protsess maapiirkonda­dele kaasa tõi.
Valitsuse selge poliitiline s(u)und riigi töökohtade viimiseks Tallinnast välja peab igal juhul jääma. Ainult sel juhul muutub midagi.

15.mai 2018

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Reedel alanud Garmin Purjetamise Eesti karikasarja esimesel etapil olid võistlemas Optimist, Zoom8 ja ILCA4 klassid. Erinevalt eelmisest aastast osalesid sel aastal võistlusel ka olümpiaklassi...