Connect with us

Juhtkiri

Vastutajaid rohkem

Kärdla osavallavalitsuse haldusjuht Toomas Vannas andis reede pärastlõunal vallale teada, et lahkub töölt omal soovil. Vannas ütles, et kahetseb siiralt esmaspäeval tehtud tegu, mis lõppes rebase surmaga: “Minu teole ei ole mingit õigustust. Vabandan kõigi ees, kellele olen sellega kannatusi põhjustanud! Olen seisukohal, et minu lahkumine on ainuõige võimalus. Mul ei olnud mingit kavatsust looma tappa, läksin sinna eesmärgiga loom elusalt kinni püüda ja metsas lahti lasta.”
Vannase suhtes on algatatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb looma julma kohtlemist.
Eelmisel esmaspäeval Kärdla spordi­tarvete kaupluses juhtunu kohta võttis sõna ka keskkonnaminister Rene Kokk, kes taunis rebasepoja hukkamist. Minister juhtis tähelepanu, et Eestis on olemas seadused ja praktika, kuidas selliste loomadega käituda.
Tavaliselt tähendab see, et linna tulnud suurulukid võimalusel uimastatakse, püütakse kinni ja toimetatakse kaugemale, rebaseid lihtsalt kütitakse. Nii on varasematel aastatel tehtud ka Kärdlas.
Keskkonnaamet lisas samas pressiteates nõudmise, et metsloomade ellu sekkuda, ja selle all mõeldakse ka metsloomade toitmist, ei tohi.
Kahetsusväärselt on Kärdlas ikka leidunud neid, kes linnaloomi toidavad, kas meelega või kogemata oma toidujäätmeid aeda hunnikusse visates.
Nii et kaudselt on neid, kes juhtunu eest vastutavad, rohkem kui üks.

1. september 2020

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...