Jälgi meid

UUDISED

Vallavalitsuse koosseis kasvab

Eilsel volikogu istungil tegi vallavanema asendaja Hergo Tasuja Hiiumaa valla volikogule ettepaneku suurendada vallavalitsuse koosseisu. Volikogu nõusoleku korral saab seni kaheksaliikmelises vallavalitsuses olema 11 ametnikku.
“Mõte on selle valitsemisperioodi viimases osas minna edasi laiapõhjalise juhtorganiga,” selgitas Tasuja Hiiu Lehele. “Vallavalitsus ei ole meie valla puhul poliitiline üksus, vaid kaasatud on kõik piirkonnad ja valdkonnad. Lisandunud on sotsiaal- ja haridus, mis nii eelarve mõttes kui arvestades inimeste hulka, keda need valdkonnad puudutavad, on märkimisväärse osakaaluga.”
Valitsuse koosseisust viiakse välja endine rahandusosakonna juhataja Karin Gross. Koosseisu lisanduvad Emmaste osavalla vanema asendaja Pilvi Post, haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Karin Kokla, sotsiaalosakonna juhataja Kairi Lõppe ning finantsist Heidi Siirus rahandusosakonna juhataja ülesannetes.
Seni kuulusid valitsusse osavallavanemad Liili Eller, Üllar Laid, Lauri Preimann ja Omar Jõpiselg, osakonnajuhataja Monika Pihlak, vallavanem Reili Rand, kes on praegu lapsepuhkusel, ja Hergo Tasuja, kes teda asendab.
Kohaliku omavalitsuse valimisteni 17. oktoobril on jäänud veel üheksa kuud.

Veel lugemist: