Connect with us

Uudised

Valitsus otsustas tervisekeskuse rahastuse

Vabariigi valitsus kinnitas eilsel istungil Kärdla tervisekeskuse projekti rahastuse, haigla nõukogu esimees Agris Peedu loodab tervise­keskusest lahendust ka uute perearstide põuale.
Vabariigi valitsus kinnitas eilsel istungil teises taotlus­voorus laekunud kuue tervise­keskuse projektid lisamiseks investeeringute kavasse. Kuue
hulgas on ka Hiiumaa tervisekeskus, mis rajatakse praeguse polikliiniku ruumidesse.
Sotsiaalministeeriumi nõunik Eva Lehtla ütles, et projektide rahastamisotsused peaks tulema 25 tööpäeva jooksul. Peale seda saab ka täpsemat infot projektide maksumuse kohta. Teada on, et keskuse projekti omaosalus peab olema vähemalt 25 protsenti projekti abikõlblikest kuludest ning toetuse saaja peab vajadusel katma ka projekti mitteabikõlblikke kulusid.
Nõukogu esimees ütles, et nõukogu liikmed tegelevad praegu tervisekeskuse ruumi­lahenduste täpsustamise ja kooskõlastamisega, siis tuleb tellida ehitusprojekt ja ehitustöödega loodetakse alustada järgmise aasta sügisel. Uus tervisekeskus võiks uksed avada 2020. aastal.
Perearstid pensionieas
Tervisekeskuse projektiga on seni liitunud Kärdla pere­arstid Meeli Paesüld, Hilja Hiiemets ja Lia Prigoda ning Käina perearst Marje Vann.
Agris Peedu ütles, et perearstide põhitegevuse kohad jäävad samaks ja patsiendid ei pea sugugi kõik Kärdlasse kokku sõitma.
Paraku on pooled saare kuuest perearstist juba pensioni­ealised ja kolm nooremat jõuavad sellesse ikka lähiajal. Nõukogu esimees loodab uuest tervisekeskusest lahendust ka sellele probleemile. “Ehk uus töökeskkond ja parem suhestumine eriarsti­abiga annab tõuke ka noorte perearstide tööletulekule Hiiumaale,” avaldas Peedu lootust.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand nentis, et arstidepuudus on üle Eesti kõigis maapiirkondades, kuna väikeses kohas töötamine ei ole paljudele piisavalt motiveeriv. Ka vallavanem ütles, et uus tervisekeskus loob perearstitööks kaasaegsema keskkonna, kus arstid saavad täielikult pühenduda patsientidele ega pea igapäevaselt muretsema ettevõtte majandamise ja haldamise pärast.
Valla lisaboonused
Samas nimetas vallavanem mitu lisameedet, millega arste saarele saada. “Ühe riigipoolse meetmena näen kindlasti lähtetoetuse suurendamist, kuna see on aastaid olnud samal tasemel,” selgitas Rand.
Teiseks on vald praegu välja töötamas stipendiumite maksmise korda noorte spetsialistide saarele tööle asumise toetamiseks. “Muuhulgas oleme mõelnud ka perearstidele ja -õdedele,” lisas ta vallapoolse panuse. Ka saab omavalitsus tema hinnangul kaasa aidata arstile sobiva eluaseme, vajadusel ka lasteaia- ja koolikoha leidmisel.
Vallavanem ütles, et ka meie enda perearstid on võtnud initsiatiivi ja tegelenud hiidlaste motiveerimisega, et nad õpiksid perearstiks ja -õeks ning tuleksid kodusaarele praktiseerima. “Järelkasv ei saa muidugi olla vaid arstide endi mure, siin on ilmtingimata vajalik erinevate osapoolte koostöö,” kinnitas valla­vanem.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...