Connect with us

Juhtkiri

Valime õige poole

Eilsest 11. aprillini kehtivad üle Eesti ranged piirangud. Kuuks ajaks. Tegelikult parem hilja kui mitte kunagi, sest uued nakatunute numbrid on ehmatavalt suured ja haiglate mahutavus piiri peal. Varsti juba üle selle.
Leedu pakkus koroonapandeemia tõttu raskes seisus olevale Eestile abi ja ootab vastust, millega saaks aidata, kinnitas kolmapäeval Leedu peaminister Ingrida Šimonytė. Nii hullus olukorras oleme…
Peaaegu kõik on eilsest kinni. Lahti vaid hädavajalik. Kas peaks ka saared, sh Hiiumaa jälle lukku panema? Hiiumaa kriisikomisjoni esimees Hergo Tasuja ütles, et seda on neilt küsitud ja on ka kaalutud, aga seekord sellest tolku poleks. Kui mullu kevadel oli Hiiumaa nii-öelda puhas, siis nüüd on viirus juba kohal ja levinud üle saare. Samuti nagu Saaremaal.
Käib võidujooks vaktsiinide-vaktsineerimise ning koroonaviiruse ja selle mutatsioonide leviku vahel. Selles võidujooksus saame valida poole.
Kui oleme 65+, saame sellest nädala­vahetusest end vaktsineerimisjärjekorda panna. Ka Hiiumaal, ja minna vaktsineerima lausa pühapäeval. Seitel sirgeks, soeng pähe, pidukleit või ülikond selga ja minek! Ainult ette peab aja kinni panema.
Ja laste jaoks on nüüd Hiiumaa haigla drive-in punktis lihtsam proovivõtuviis – kuristamisega. Ikka selleks, et ükskord jälle igatsetud koolimajja ja sõpradega kokku saaks.
Kui oleme nooremad, istume siis rohkem kodus või jalutame väljas – ikka kahekesi ja kahemeetrise vahega. Valime õige poole, et lukusolemise aeg saaks ühe kuuga läbi ja kevade­sooja saabumise ajaks oleks kõik jälle avatud.

12. märts 2021

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...