Connect with us

Juhtkiri

Valikud kitsenevad

Hiiumaa vallavolikogul on veel otsus tegemata, kas 1. juulist tuleb Hiiumaa maakonnaliinidel tasuta pilet või mitte. Otsustamiseks pole palju aega jäänud ja ka valikuteks on vähe ruumi.
GoBusi juhatuse liige Andrei Mändla ütleb tänases lehes, et neid tasuta maakonnaliinid ei mõjuta.
Saaremaa vallavanem Madis Kallas on öelnud, et tasuta ühistransport hoiab kokku valla eelarveraha ja tähendab kokkuhoidu ka bussisõitjatele. Summad, mida ta nimetas, on märkimisväärselt suured.
Kui nii, siis oleks tasuta bussisõit kasulik ka Hiiumaa vallale ja vallaelanikele.
Ümberringi on juba tasuta sõidu maa­konnad: Läänemaa on juba otsustanud, et neil tuleb nullpilet, samasuguse otsuse tegi eile Saaremaa vallavolikogu.
Ainus oht on järgmised riigikogu valimised, mille järel võimule tulnud valitsusest oleneb, kas tasuta sõidu dotatsiooni antakse maa­kondadele samas mahus.
Sellele riskile on juhtinud tähelepanu meie vallavanem Reili Rand ja seda küsiti ka eilsel Saaremaa volikogu istungil. Saaremaa vallavanem Madis Kallas vastas otsekoheselt, et ei oska öelda, mis saab siis, kui uus valitsus enam tasuta sõiduks piisavas mahus toetust ei anna. Sellele vaatamata toetas Saaremaa vallavolikogu tasuta sõitu maakonnaliinidel üsna ühehäälselt, erapooletuks jäi viis volikogu liiget.
Tallinna ühistranspordiga on harjunud kõik. Kui nii läheb ka maakondliku ühistranspordiga, on uuel valitsusel seda soodustust üsna ebamugav n-ö tagasi keerata.

25. mai 2018

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...