Connect with us

Juhtkiri

Valge luige asemel must hobune?

Mitu hiidlast sõitis laupäeval Tallinna täitsa ilmaasjata. Uus president, kelle valimiseks kutsuti riigikogu liikmetele lisaks kokku valijamehed üle Eesti, veel ei selgunud.
Kuigi Hiiumaa mehed, naisi seekord saarelt valijatekogusse ei jõudnud, lasksid oma sedelid kasti, ja vaevalt need tühjaks jäid, oli märkimata või rikutud valimis­bülletääne sedavõrd palju, et riigipea valimine kukkus kindlalt läbi.
Aprillis alanud presidendivalimise kampaania vajalikkuse tõestamiseks kõlas igast ilmakaarest vali kriitika, et era­konnad esitavad presidendikandidaadi niiöelda viimasel minutil ja rahvas ei tea temast midagi.
Lõpuks läks kampaania nii hoogu, et tekkis juba mulje, et kogu Eesti rahvas saab öelda, kes peab olema president – peaaegu nagu otsevalimised.
Mis saab edasi? Kas pikk kampaaniaperiood, kus kõik presidendikandidaadid oma taustu avasid ja nende kappidest viimane kui luukerepoeg välja kraabiti, oli täiesti asjata?
Kas nüüd saame luikvalgelt plekitu presidendi asemel musta hobuse, kelle vaadetest keegi midagi ei tea?
Kui nii, siis ei tahaks enam kuulda hala, et presidendikandidaadi valiku otsustab kitsas ringkond. Mis kasu on suurest ja uhkest kampaaniast, presidendikandidaatide väntsutamisest, kui otsuse teeb ikka seesama väike seltskond, erakondade juhtfiguurid?

27. september 2016

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....