Connect with us

Uudised

Vald otsib Kärdla põhikooli uue hoone arhitektuurilahendust

Andres Laanejõe
Hiiumaa vallavalitsus koostöös Eesti arhi­tektide liiduga (EAL) kuulutas välja arhitektuurivõistluse Kärdlasse kavandatava uue põhikooli hoone ideekavandi leidmiseks.
Ideekonkursi eesmärgiks on leida parim kavand Kärdla põhikooli uue õppehoone rajamiseks. Uus koolihoone on planeeritud 340 õpilasele, sh 16 erivajadusega õpilasele ja 60 töötajale, kellest 33 on õpetajad. Koolis on kaks paralleel­klassi 18 õpilasega.
Olemasolev hoone ei vasta tänapäevastele vajadustele ning see lammutatakse koos praeguse sööklaosaga.
Arhitektuurivõistluse auhinnafond on kokku 23 000 eurot, sellest esimese koha preemia suurus 9000 eurot.
Eesti arhitektide liidu asepresident ja konkursi töö­grupi juht Kalle Komissarov tunnustas, et Hiiumaal on heaks tavaks saanud korraldada avalikus kasutuses hoonete projektide leidmiseks arhitektuurivõistlusi. “Mitme võistleva arhitektuurse lahenduse vahel valides leiame kindlasti kvaliteetsema idee kui näiteks pelgalt odav­pakkumise hankega,” rääkis Komissarov.
Arhitektuurivõistluse žüriis on Hiiumaa esindajatena vallavanem Reili Rand ja valla arhitekt Kaire Nõmm. Eesti arhitektide liidust arhi­tektid Peeter Loo, Illmar Truverk ja Eve Komp, varuliige on Ivar Lubjak.
Võistlustingimused leiab riigihangete registrist ja võistlustööde esitamise tähtaeg 16. mai. Võitnud lahendus selgub juuni alguses.
Koolimaja ehitust toetab riik põhikoolivõrgu korrastamise meetmest 3,4 miljoni euroga, millele vald lisab 600 000 eurot.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...