Jälgi meid

UUDISED

Uus käsitööpood vanas heas asukohas

Vokk ja Viipsik avas kolmapäeval uksed Tormi Konsumis, ruumis, kus Pitsu pood detsembris lõpetas.
Uue käsitööpoe Vokk ja Viipsik avas Salujussi Talu perenaine Tiia Niinemäe, kel unistus päris oma  käsitööpoest olnud juba mitmed aastad. “Olen peaaegu terve oma teadliku elu käsitööd teinud ja käinud seda müümas laatadel nii Hiiumaal kui ka mujal Eestis – seega müügi­töö mulle võõras ei ole,” rääkis ta poe eelloost. Oma pood annab nüüd võimaluse oma käsitööd ka laiemalt tutvustada ja müüa.
Niinemäe ütles, et poe avamisele praegusel keerulisel ajal aitas kaasa see, et samas ruumis käsitööd müünud Lille Mäeumbaed Pitsu uksed möödunud aasta lõpus sulges ja turule jäi n-ö täitmata koht. “Inimesed on harjunud, et siin on käsitööpood,” ütles Niinemäe, kes kaalunud teisigi asukohti, et on poe sissetöötatud asu­kohaga rahul.
Sobiv rentnik
Avamispäeval käisid uut rentnikku tervitamas Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons ja turundus­spetsialist Arno Kuusk. Kingituseks tõid nad Hiiumaa Köök ja Pagar pagarite küpsetatud soola-leiva ja kringli.
Kui kringlist said osa kõik poodi sisse astunud uudistajad, siis soolaleib jäi letile, püüdma pilku ka järgmistel päevadel.
“Meie soov oli, et Tormi kaubanduskeskuses jätkaks pood, mis pakub käsitööd ja suveniire – sarnaselt nagu seda tegi Pitsu pood,” ütles Kaja Antons Hiiu Lehele.
Tema sõnul jõudsid nad Tiia Niinemäega kiiresti kokkuleppele ja seetõttu muid läbirääkimisi ei peetud. “Leidsime sobiva rentniku,” oli Antons rahul ning kiitis uue kaupluse toredat nime.
Poele nime andnud töö­vahendid on poes kohapeal ka olemas ning näha saab ehk ka seda, kuidas pere­naine vokiga ketrab ja viipsikuga viipsib.
Eripäraks koeravillast tooted
Uue poe kaubavalikus on erilisel kohal koeravillast tooted – käsitsi kedratud lõng ja erinevad kudumid. “Need on tooted, mida Hiiumaal hetkel minu teadmise järgi mujalt osta ei saa,” märkis Niinemäe. Koeravillast kudumid on olnud tema nišiks ammusest ajast. Ehkki tal endal koera ei ole, on tal see-eest palju koerapidajast tuttavaid, kellelt ta koeravilla saab. Samas on müügil ka kvaliteetsed poelõngad, millest endale meelepärane toode valmistada. Riiulite täitmine kaubaga läks poepidaja sõnul plaanipäraselt, sest kokkulepped meistritega said tehtud juba aegsasti. “Kindlasti valik täieneb järjest,” lubas ta.
Edasisi plaane tutvustades ütles Tiia Niinemäe, et tal ei ole plaanis kopeerida Pitsu poe joont. Kaubavalik küll mingil määral kattub, aga rohkem soovib ta pakkuda just Hiiumaa kohalikku käsi­tööd. “Kohalike meistrite kaubavalik mulle endale väga meeldib ja loodan, et meeldib ka klientidele,” ütles ta. Juba esimene tööpäev näitas, et uut poodi märgati ja tehti ka esimesed ostud.

Veel lugemist:

UUDISED

Tormi Konsum valiti 2020. aasta Coopi Eesti parimaks kaupluseks, autasu personalile võttis vastu kaupluse juhataja Merit Savioja, kel täna on viimane tööpäev. Hiiumaa tarbijate...

UUDISED

Hiiumaal võttis nutikassad esimesena kasutusele Tormi Konsum. Nelja kuuga on ostjad need omaks võtnud – ligi veerand kliente otsustab iseteenindus- ja nutikassade kasuks. Märtsi...