Jälgi meid

UUDISED

USA-Eesti suhete sajandat aastapäeva märgitakse ka Hiiumaal

Üle mitme aasta võttis toimetusega ühendust USA Eesti saatkonna meediakoordinaator Evelin Kokkota, kes teatas, et tulemas on saatkonna visiit Hiiumaale.
USA saatkonna Hiiumaa visiit toimub seekord väga erilisel puhul, teatas Kokkota. “Juulikuus täitub Eesti ja USA suhetes sajand ning saatkond on nüüd saja päeva jooksul korraldanud mitmeid projekte ja üritusi, et seda väärikat sündmust märkida,” lisas Kokkota.
13. juulil tuleb Kokkota koos USA saatkonna pressi-ja kultuuriosakonna asejuhi, Christine Valentine’iga Hiiumaale, et meenutada seda olulist, mis olnud USA ja Hiiumaa suhetes ning vaadata tulevikku, mida võiks veel koos ette võtta.
Visiidipäeva alustavad nad Emmaste kiriku kella vaatamisega. Nimelt leidis sõjaajal maasse maetud kella Hiiumaal teeninud USA rahuskorpuslane Douglas Wells koos kohalike inimestega, kes kella asukohta umbkaudu teadsid. Kirikukell maeti maha teise maailmasõja päevil, et varjata suurt kogust metalli natside ja Vene väesalkade eest, kes vajasid seda laskemoona tarbeks. Aastakümneid maa sees olnud kell kaevati välja 1994. aasta detsembris. Sündmus, mis leidis aset kõrvalises külas väikesel saarel Balti meres, sai maailma ajakirjanduses tähelepanu osaliseks ja Wells pälvis tollase Eesti presidendi Lennart Mere õnnitlustelegrammi.
Kärdlas on kavas mõned kohtumised ja plaanis on kiirvisiit Hiiumaa haiglasse, mille üht tiiba USA on aidanud korda teha. 2009. aastal toetas saatkond humanitaarabi programmist haigla kirurgiaosakonna juurdeehituse rajamist ja operatsioonibloki renoveerimist enam kui enam kui 3 miljoni Eesti krooniga, praeguses vääringus 200 000 euroga. 2015. aastal kinkis saatkond haiglale kiirabiauto.
Kokkota, kes on Hiiumaa juurtega, tundis ka huvi, kuidas läheb Hiiu Lehel, kuna oli lehe kohta lugenud “põnevaid uudiseid” ning uuris, millised plaanid lehel koostöös uute omanikega on. Kavas on saatkonna külalised lehetoimetuses vastu võtta ja uurida, millised on saatkonna edasised koostööplaanid Hiiumaal.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

UUDISED

Laupäeval alustas Hiiumaal üheksapäevast jalgsimatka ameeriklane Seth Weinstein, kes tuli saarele Hiiumaa rahu­korpuslase Douglas Wellsi jälgedes. Enne saarele saabumist võttis Weinstein ühendust Hiiumaa turismitöötaja...

UUDISED

Inglise keele programmi raames toimus septembri lõpus meie õppereis Tallinna. Tänu Hiiumaa gümnaasiumi ja USA saatkonna heale koostööle saime tutvuda saatkonna tööga. Ameerika suursaatkonda...