Connect with us

Pääste

Uppunud kapten leitud

Veikko Horm
Teisipäeva pärastlõunal leidsid Kärdla politseijaoskonna merepäästjad Pühalepa valla Hiiessaare küla juurest roostikust uppunud mehe, kes 16. augustil kukkus jahilt merre ja jäi kadunuks.
Surnukeha saadeti isiku tuvastamiseks ekspertiisi. PPA pressiesindaja Heiko Leesment ütles, et tegemist oli 16. augustil jahilt vette kukkunud soomlasega.
Leidmise hetkel ei olnud mehel seljas päästevesti ja seda ei leitud ka lähikonnast, kuigi temaga koos jahil olnud teine mees ütles, et jahi kapten läks purjesid kohendama päästevest seljas.
“On tõenäoline, et päästevesti tal õnnetuse hetkel seljas ei olnud või oli see nõuetekohaselt kinnitamata,” ütles Leesment.
Leiukoht asub vaid mõne kilomeetri kaugusel kohast, kus õnnetus juhtus.
Uppunu leidsid patrull­sõidul olnud PPA merepäästjad, kes otsisid  jahtlaeva “Pace” pardalt merre kukkunud ja kadunuks jäänud kaptenit Markkut.
Temaga koos alusel olnud ja appikutse saatnud kaaslase Ville sõnul kukkus mees üle parda purjede kohendamisel. Kadunuks jäänud kaptenit otsiti nii samal ööl kui ka järgmisel päeval. Otsingutele olid kaasatud PPA lennusalga helikopter, vabatahtlikud ja päästjad.
Mehed olid plaaninud veeta öö Kärdla sadamas, et ilmaolude paranedes sõita edasi Hankosse. Mõlemad jahtlaeva pardal viibinud mehed olid Soome vabariigi kodanikud.
Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad juhendasid tormisel merel üksi jahi pardale jäänud juhtimisoskusteta Villet, kuidas jaht sadamasse tuua. Kuna see ei õnnestunud, suunati jaht Hausma ranna lähedale madalikule.
“Mere ääres, lähedal ja naabruses elades on mõistlik omandada teadmised ja praktilised oskused, kuidas merel käies oma elu säilitada – seda võiks teha iseenda ja oma lähedaste, eriti oma laste nimel,” soovitas päästetöödel osalenud vabatahtlik merepäästja Martin Kagadze.
16 tundi tööd
Reedel, 19. augustil tõstsid Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad ja Tallinnast kaasatud abijõud madalikul olnud jahi välja. Kagadze rääkis, et päästetööd algasid kell 6 hommikul ja kestsid 16 tundi.
“Jaht oli põhjas nii kinni. Selleks, et seda tervelt kätte saada, tuli selle alla panna pontoone, alust tõsta ja tõmmata – kohalikust ressursist jäi selleks väheks,” selgitas Kagadze.
Jaht tõsteti sadamasillale, kust see paar päeva hiljem minema viidi.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...