Connect with us

Uudised

Umbusaldus või isiklik rünnak

Eilsel volikogu istungil andis opositsioon üle umbusaldusavalduse volikogu esimehele Aivar Viidikule. Avaldusele kirjutas alla kaheksa volikogu liiget.
Volikogu fraktsiooni Kodusaar liikme Tarmo Männi ette loetud avalduses seisis, et Viidik ei sobi juhtima vallavolikogu. Põhjenduseks toodi, et volikogu istung toodi nädal varasemaks.
Selle põhjuseks oli, et Keskväljaku hanke pakkumised olid planeeritust suuremad ja volikogu peab võtma seisukoha. Mänd leidis aga, et midagi poleks muutunud, kui volikogu istung oleks toimunud nädal hiljem.
Viidik teatas juba 22. augustil toimunud istungil, et tõenäoliselt võib järgmine istung toimuda varem kui 19. september. Seda kinnitab ka volikogu protokoll ja ühegi volikogu liikme protesti sellele ei järgnenud.
“Eelmisel kolmapäeval saatsin isiklikult Kodusaare fraktsioonile teate, et volikogu istung toimub suure tõenäosusega 12. septembril,” ütles Viidik eilsel istungil. “Tarmo Mänd ütles mulle, et kui ma hommikuks kõrvu lonti pole tõmmanud, teeme umbusalduse – kas nüüd käivadki asjad nii?”
Volikogu esimees ütles, et kuna umbusaldusavaldusel pole juriidilist ega õiguslikku põhjendust, tõlgendab ta seda kui isiklikku rünnakut.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...