Connect with us

Uudised

Ühistujuht lahkus töölt

Jaanus Kõrv
Tulundusühistu Hiiumaa tarbijate ühistu tütarettevõtte OÜ HTÜ Tootmine juht Agu Kohari (69) lahkus tervislikel põhjustel töölt 31. märtsist.
Uut juhatajat ettevõttele ei valita ja mõlemat juhib 1. aprillist HTÜ juhatuse liige Merlin Tõnis, kes ütles lehele, et esialgu ei ole plaanis juhataja ametikohale konkurssi kuulutada.
Neli aastat HTÜ Tootmine juhtinud Kohari tahtis pensionile minna juba mullu, kuid 15 konkursil osalenu seast ei leitud talle sobivat asendajat. Toona üles Tõnis, et kuna kandidaatidel puudus toiduainetetööstuse juhtimiskogemus, otsustati konkurss lõpetada.
Pärast seda jätkas osaühingu juhatajana Kohari, kes kogu ühistut juhtinud veerand sajandit.
Kohari asus Hiiumaa rajooni tarbijate kooperatiivi juhatuse esimehe ametikohale 1988. aastal ja oli Hiiumaa TÜ juhataja ametikohal kuni augustini 2012. Seejärel asus ta juhtima OÜd HTÜ Tootmine.
Ettevõte taas kasumis
Kohari oli see, kes viis läbi suured uuendused ettevõtte tootmisköögis. Aastaks tõi see kaasa ka tütarettevõtte kahjumi: Kui 2011. aasta lõpetas HTÜ Tootmine 14 000 eurose kasumiga, siis 2012. majandusaasta 23 000 eurose kahjumiga.
Väärib märkimist, et emafirma HTÜ kasvatas samal ajal korralikult kasumit: 2011. a 122 000 eurolt 2012. a 204 000 euroni.
HTÜ Tootmine 2012. majandusaasta aruandes konstateeritaksegi, et kahjumit mõjutas kindlasti suur investeering, millega kaasnesid otsekulud. “Üks asi on ehitus ja seadmed, kuid lisaks soetasime ka väikevahendeid – see oli ettevõtte jaoks väga suur investeering,” kinnitas Tõnis.
Kokku kulus köögi kaasjastamiseks 590 000 eurot, sellest PRIA toetus oli 179 600 eurot.
Positiivsena märgitaksegi 2012. a aruandes, et ettevõte suutis suurendada käivet, sõlmida müügilepingud pea kõigi kaubanduskettidega ja lõpetada köögi renoveerimise. Probleemina nimetatakse kvalifitseeritud tööjõu nappust.
Aruandes seati 2013. aasta eesmärgiks lõpetada majandusaasta vähemalt ilma kahjumita ja teenindada laenusid vastavalt kavandatule. Merlin Tõnis kinnitas, et see OÜ-l HTÜ Tootmine ka õnnestus ning ühistu liikmetele esitatakse kinnitamiseks mulluse aasta korralik kasuminumber. Pärast seda saab kasuminäitajad ka avalikustada.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...