Connect with us

Uudised

Ühistreenijad kutsuvad jooksma

Harda Roosna
Jaanuari keskpaigast suusatamisega alustanud treeningu­grupist sai augustikuuks MTÜ Hiiumaa jooksu­grupp, kus jooksuhuvilisi treenib Eesti koondise tasemel sporti teinud Alari Remmelg.
Alari Remmelg rääkis, et ühistreeningute korraldamise idee tekkis tema abikaasal Liisil, kellel oli soov suusatehnikat õppida. Sealt edasi viis mõte ka teisi suusahuvilisi kampa kutsuda, et nende tehnikat lihvida, vajadusel suuski hooldada või suusaostu nõustada.
Paraku on siin saarel lumega nii nagu on ja nii sai suusagrupist jooksugrupp. Jooksutreeningutega alustati 6. märtsist ja mis kõige vahvam – kõik treeningud on osalejaile täiesti tasuta!
“Meie missiooniks on jooksu juurde tuua uusi inimesi, kellele jooksmine erinevatel põhjustel veel ei meeldi,” sõnastas eesmärgi Alari Remmelg. “Soovime läbi õige jooksutehnika, hingamise ja hea seltskonna motiveerida üha rohkem inimesi liikuma ja oma tervisest hoolima.”
Kui esimeses jooksutrennis osales kuus jooksuhuvilist, siis kõige rohkem on ühest treeningust osa võtnud 24 jooksjat, keskmiselt jääb osalejate arv 10–20 huvilise kanti. Regulaarselt osaleb treeningutel 40 jooksusõpra, kelle seas on alles ka kõik kuus esimeses trennis osalenut.
“Jooksutreeninguid on vahvam teha üheskoos, ka toovad kindel trenni kellaaeg ja kamba­vaim treenijad kohale ning mitmekesi on motivatsioon üleval, et raskeid jooksuharjutusi teha,” selgitas Alari Remmelg.
Ühistreeningutega on oodatud liituma kõik, kel on huvi jooksmise vastu. Treeningud sobivad hästi nii täiesti algajatele kui ka regulaarselt treenijatele. Ennast peavad Liis ja Alari pigem ühistreeningute eestvedajateks ja juhendajateks kui treeneriteks, kuna kummalgi ei ole veel treeneri kutsetunnistust.
Tahkuna trepijooks homme
Jooksuharjutusi viiakse läbi Kärdla staadionil, Paluküla suusamäel ja suusarajal ning Rannapaargu nõlval, aga külastatud on ka näiteks Käina kooli staadionit. Pikemaid jooksudistantse läbitakse Tahkuna ja Lõimastu teedel, Palu­küla suusarajal ning Kärdla tänavatel, aga on jõutud ka näiteks Kaevatsi laiule.
Lisaks võetakse üheskoos osa üle Eesti toimuvatest jooksu­võistlustest, augustis käidi Rakvere Ööjooksul ja eelmisel nädalavahetusel SEB Tallinna Maratonil. Jooksu­grupis treenijad olid esindatud nii Nike Noortejooksu “We Run Tallinn 5km”, 10 km, poolmaratoni kui maratoni­distantsil.
Käesoleva spordinädala raames korraldab Hiiumaa jooksugrupp sel nädalal kaks treeningut, kaasamaks uusi jooksuhuvilisi. Üks oli eile ja teine algab täna kell 18 kogunemisega Pritsumaja parklas.
Lisaks regulaarsetele jooksu­treeningutele, mis toimuvad vähemalt kahel korral nädalas, on ühing võtnud enda vedada ka Hiiumaa jooksumaratoni, rattamaratoni ja suusamaratoni korraldamise, millega varasemalt tegeles MTÜ Hiiumaa Maraton.
Juba sel laupäeval, 17. septembril korraldab ühing Tahkuna tuletornis trepijooksu. Jooks algab registreerumisega kell 14 ja kell 15 algavad stardid.
Järgmine suurem ette­võtmine on 29. oktoobri maastiku­jooks, mille start antakse Tahkunast ja jooks toimub Lõimastusse ja tagasi.
Grupi tegemisi saab jälgida Facebooki grupis Hiiumaa suusa- ja jooksugrupp. Infot leiab ka veebilehelt www.maraton.hiiumaa.ee ja FB lehelt Hiiumaa Maraton.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....