Jälgi meid

Uudised

Tuuletorni uus fotonäitus viib unerännakutele

EKRAANIKUVA
Kõik huvilised on oodatud laupäeval, 28. mail kell 16 Käina elamuskeskusesse Tuuletorn, kus fotograaf Kristiina Gilts Steinhardt avab vestlus­õhtuga oma fotode näituse “Unerännud”.
Autori sõnul on näituse idee “unerännakud”, mis on suuremas osas must-valgetest fotodest koosnev kollaaž, mis natuke meenutab graafikat. Omavahel põimuvad neis fotodes Hiiumaa vaated New Yorgi, Stockholmi ja mõne muu linnaliku miljöö vaadetega. Vahele ka mõni “ilmsi” pilt. Autor rääkis, et pildiseeria mõte sündis New Yorgis reisil olles: “Elades hotellis Dream Hotel ei lasknud rohked emotsioonid ja linnakära mind öösel korralikult magada. Unenäod, mida nägin, olid nii kummalised ja intensiivsed, aga samas äärmiselt realistlikud,” kirjeldas ta. “Ühel hommikul voodiäärel istudes ja aknast välja vaadates tuligi see mõte, et peaksin une­nägusid üritama visualiseerida oma fotodega.”
Autori sõnul on ta üritanud seda tunnet edastada, monteerides kokku erinevaid pilte, mille puhul vaataja peab võtma natuke aega, avastamaks ka väiksemaid detaile. Nii on iga pilt kui üks kaader tervest “Unerännakust”.
Kristiina Gilts Steinhardt on enda tutvustuseks öelnud, et ta on suvehiidlane, kes Tallinnas sündinud ja üles kasvanud. “Aga kummalised teed viisid mind Rootsi ja ma olen terve oma täiskasvanuelu Stockholmis elanud. Ametilt olen sisearhitekt, fotograafia on mu kirg ja kunstiline väljund, mida käisin Stockholmis kõrgkoolis õppimas aastatel 2010–2011.
Hiiumaale sattusin esimest korda purjetades kuskil 1995. aasta paiku. Andsin Hiiumaale väikese sõrme ja Hiiumaa võttis terve mu käe. Alates 2003 olen veetnud kõik suved ja enamuse jõuludest Hiiumaal. Hiiumaal täitus ka iga arhitekti unistus – 2005 sai valmis mu enda projekteeritud suvemaja, kus korraldasin ka oma kõige esimese fotonäituse oma Hiiumaa kogukonnale.”
Fotokunstniku loominguga saab tutvuda ka veebilehel artnetco.eu ja Instagramis, kust on võetud ka lugu illustreeriv pildirida.

Veel lugemist:

Uudised

“Kuidas meie plasti­ettevõtetel läheb ja kas saaks minna paremini?” küsis moderaator Arno Kuusk, juhatades sisse vestlust, mille Hiiumaa ettevõtjate liit ja Hiiumaa arendus­keskus neljapäeval...

Uudised

Kolmapäeval, 6. oktoobril kell 18 on kõik huvilised oodatud elamuskeskusesse Tuule­torn õdusale vestlusõhtule fotonäitusel “Light Loves”. Näituse autor Esa Kivivuori keskendub eelkõige arhitektuuri ja...