Connect with us

Uudised

Tuulekala tenniseturniir võitis südamed

| Hiiu Leht
| Hiiu Leht
Kärdla tennisekeskuse saviliivaväljakutel peeti sel nädalavahetusel esimene Tuulekala tenniseturniir segapaarismängus ja tänavused mängijad lubasid järgmisel aastalgi kohal olla.
Turniirivõitjateks tulid tallinlased Indrek Haavel ja Ene Tuul, teiseks Aivar Järv ja Aivar Nurme, kolmandaks Viljar Kuusmaa ja Kirsti Pai, kõik Tallinnast.
Avatud turniiri algatas tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk koos sõbra Oliver Tatariga. “Tahtsime Kärdla tennisemängubaasi ja -väljakuid reklaamida, et mängijaid rohkem oleks, ühtlasi pikendada turismihooaega,” selgitas Malk. Ta vahendas saarlaste muljeid, kes kiitsid väljakuid ning lubasid end järgmisele turniirile kohe kirja panna.
Tatar naljatas, et turniir korraldati sellepärast, et pealinna mängijad muudkui küsisid, miks neid Hiiumaale mängima ei kutsuta: “Mõtlesime siis, et kutsume ja näitame, et siin saab tennist mängida, sadam on ja pakutakse kõike head ja paremat.”
Mängud kestsid kolm päeva, reede lõunast pühapäeva lõunani, ning mängijaid oli nii Hiiu-, Saare- kui mandrimaalt – ühtekokku 11 paari, neist hiidlasi neli paari.
Korraldajad lootsid saada kokku 16 paari, kuid kuna jäid asjaajamisega natuke hiljaks, tuli mängijaid loodetust pisut vähem. Korraldajad loodavad Tuulekala turniiri jätkata ja järgmisel aastal tahetakse seatud eesmärk täita.
“Kuna igal linnal on oma turniir, Saaremaal näiteks Angerjaturniir, mõtlesime, et miks mitte teha Kärdla turniir kevadisel ajal kui tuulehaug tuleb ja panime nimeks Tuulekala Cup,” selgitas turniiri üks korraldajaid Oliver Tatar. “Leidsime turniirile hea nime!”
Tuulekalaga keraamilised karikad telliti saare oma kunstnikult Kristi Kuurmelt.
“Ei teagi, et Hiiumaal oleks varem rahvusvahelisi tennisturniire tehtud, need on vist rohkem olnud Hiiumaa-sisesed,” ütles Sille Rantanen Saaremaalt. Tema mängis paaris Einar Riimiga ja mõlemad olid Hiiumaal tenniseturniiril võistlemas üldse esimest korda. “Mäng oli väga mõnus, aga sel korral me ei võitnud,” naljatas Rantanen reedel.
Mõlemad kiitsid Hiiumaa tenniseväljakuid, mis Kuressaare omadele millegi poolest alla ei jää. “Väga head väljakud, korras igatepidi,” ütles Rantanen. Riim ainult märkis, et neil Kuresaares on ka sisehall, mida Hiiumaal veel pole.
Suure töö tenniseväljakute korrastamisel tegi tennisetreener Tiiu Masing. Hiidlane Margus Kastein toetas Saku õllevabriku jookidega, õla panid alla ka Sportlandi omanik Anti Kalle Hiiumaa sõprade klubist ja Krista Esta Wris reisibüroost, kes kuulub samasse klubisse, aga ka Tanel Malga enda firma Faasion, mängijaid toitlustas Arteesia kohvik.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...