Connect with us

Uudised

Tuulekala tenniseturniir võitis südamed

Kärdla tennisekeskuse saviliivaväljakutel peeti sel nädalavahetusel esimene Tuulekala tenniseturniir segapaarismängus ja tänavused mängijad lubasid järgmisel aastalgi kohal olla.
Turniirivõitjateks tulid tallinlased Indrek Haavel ja Ene Tuul, teiseks Aivar Järv ja Aivar Nurme, kolmandaks Viljar Kuusmaa ja Kirsti Pai, kõik Tallinnast.
Avatud turniiri algatas tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk koos sõbra Oliver Tatariga. “Tahtsime Kärdla tennisemängubaasi ja -väljakuid reklaamida, et mängijaid rohkem oleks, ühtlasi pikendada turismihooaega,” selgitas Malk. Ta vahendas saarlaste muljeid, kes kiitsid väljakuid ning lubasid end järgmisele turniirile kohe kirja panna.
Tatar naljatas, et turniir korraldati sellepärast, et pealinna mängijad muudkui küsisid, miks neid Hiiumaale mängima ei kutsuta: “Mõtlesime siis, et kutsume ja näitame, et siin saab tennist mängida, sadam on ja pakutakse kõike head ja paremat.”
Mängud kestsid kolm päeva, reede lõunast pühapäeva lõunani, ning mängijaid oli nii Hiiu-, Saare- kui mandrimaalt – ühtekokku 11 paari, neist hiidlasi neli paari.
Korraldajad lootsid saada kokku 16 paari, kuid kuna jäid asjaajamisega natuke hiljaks, tuli mängijaid loodetust pisut vähem. Korraldajad loodavad Tuulekala turniiri jätkata ja järgmisel aastal tahetakse seatud eesmärk täita.
“Kuna igal linnal on oma turniir, Saaremaal näiteks Angerjaturniir, mõtlesime, et miks mitte teha Kärdla turniir kevadisel ajal kui tuulehaug tuleb ja panime nimeks Tuulekala Cup,” selgitas turniiri üks korraldajaid Oliver Tatar. “Leidsime turniirile hea nime!”
Tuulekalaga keraamilised karikad telliti saare oma kunstnikult Kristi Kuurmelt.
“Ei teagi, et Hiiumaal oleks varem rahvusvahelisi tennisturniire tehtud, need on vist rohkem olnud Hiiumaa-sisesed,” ütles Sille Rantanen Saaremaalt. Tema mängis paaris Einar Riimiga ja mõlemad olid Hiiumaal tenniseturniiril võistlemas üldse esimest korda. “Mäng oli väga mõnus, aga sel korral me ei võitnud,” naljatas Rantanen reedel.
Mõlemad kiitsid Hiiumaa tenniseväljakuid, mis Kuressaare omadele millegi poolest alla ei jää. “Väga head väljakud, korras igatepidi,” ütles Rantanen. Riim ainult märkis, et neil Kuresaares on ka sisehall, mida Hiiumaal veel pole.
Suure töö tenniseväljakute korrastamisel tegi tennisetreener Tiiu Masing. Hiidlane Margus Kastein toetas Saku õllevabriku jookidega, õla panid alla ka Sportlandi omanik Anti Kalle Hiiumaa sõprade klubist ja Krista Esta Wris reisibüroost, kes kuulub samasse klubisse, aga ka Tanel Malga enda firma Faasion, mängijaid toitlustas Arteesia kohvik.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Uudised

Hiljuti Transpordiameti poolt välja antud pressiteatest lähtub, nagu oleks Kõpu tuletorni külastatavus aastaga kukkunud 7000 inimese võrra. Peale Hiiu Lehe eelmise nädala artiklit selgus,...