Connect with us

Juhtkiri

Turvalisuse arvelt ei saa kokku hoida

Reedest alates on teoks saanud hiidlaste jaoks uskumatu olukord – mandrile lennata ei saa.
Lennuameti otsus Aviesi lennuõigus ära võtta tuli kahtlemata ootamatult, kuigi signaale, et Aviesi tegemistega pole kõik korras, on olnud palju.
Aastaid on tehtud kriitikat, et omanikud ei panusta ettevõttesse piisavalt. Eelmisel aastal kuulutati välja Aviesi pankrot.
Meeles on rootslaste etteheited, et Avies ei taga lendude turvalisust.
Meeles on seik, kus Aviesi lennuk Kärdla lennujaamas lennurajalt välja sõitis.
Aga ka see, kuidas mõned aastad tagasi kritiseeris üks Aviesiga lennanud Estonian Airi piloot lendurite käitumist Kärdlas maandumisel.
Niisugused asjad ei unune, kuigi Aviesi esindajad on kriitikat põhjendanud Rootsi konkurentide pahatahtlikkusega ja Kärdla intsidendi kohta öelnud, et “korra käisid lennukirattad üle muru”.
Turvalisus on lennuliikluses üks tähtsamaid asju ja seepärast tuleb lennuameti otsusesse tõsiselt suhtuda.
Teisalt pole ei Hiiu maavalitsusel ega Eesti riigil lennuhankel eriti olnud valikuid – ainus pakkuja on aastaid olnud Avies.
Loodetavasti oli see ehmatus piisav ja Avies teeb asjad korda või siis leitakse uus vedaja.
Kuidagi ei tahaks terveks suveks mugavast lendamisvõimalusest ilma jääda, eriti kui arvestada, et Hiiumaa liinil liiguvad vanad parvlaevad.
5. aprill 2016

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Kuigi 14. Tuulekala trollingul kogusaak läbi aastate kõige kehvem polnudki, siis osalejate arvuga võrreldes kala ikkagi nappis.  Tänavune Orjakus toimunud Tuulekala festival kirjutas ennast...