Connect with us

Uudised

Turu tänav toob tenniseväljakud pildile

Harda Roosna | Hiiu Leht
Praegu käib ehitustöö nii Turu tänaval kui selle kõrval asuvatel tennise­väljakutel. Tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk usub, et uus tribüün, uus tänav ja tulevane parkla toovad tennise­võistlustele rohkem vaatajaid.
Kui varem jäid tenniseväljakud kuskile turukioskite ja staadioni vahele varju, siis nüüd kerkib väljakute äärde kahekorruseline vaatajate­tribüün, mis hakkab paistma lausa Kärdla keskväljakule.
“Kindlasti oleme tänu sellele paremini pildil ja loodan, et hiidlased hakkavad rohkem mänge vaatamas käima,” ütles Hiiumaa tennise­klubi juhatuse esimees Tanel Malk.
“Arvestades Kärdla liiklust, on Turu tänava valmimine pluss,” ütles Malk ja loetles plusse. Esiteks kaob tolmune kruusatee. Teiseks saab Turu tänavast oluline ligipääs Kärdla keskväljakule. Kolmandaks saab tennise­väljakute parkla asfalt­katte ja sellele pääseb autoga paremini ligi. Neljandaks laheneb koos Turu tänava valmimisega probleem sade­vetega.
“Kindlasti seoses parklaga, mida plaanitakse vallavalitsuse maja taha, hakkab sealpool ka rohkem inimesi käima,” ütles Malk, et parkla rajatakse tulevase riigimaja töötajate tarbeks. Praegu on tulevase parkla asukohas eterniidist tehtud lagunenud kuur.
Tenniseväljakute tribüüni ehitus algas oktoobris.
Eelmisel nädalal ootasid OÜ Haasoja ehitusmehed veel metalltreppi, muu oli juba enam-vähem valmis.
Tööde kogumaksumuseks kujunes hankel üle 67 000 euro. Malk ütles, et ehitajal õnnestus selle summaga enam-vähem hakkama saada: “Mõned ettenägematud lisatööd olid, aga need on marginaalsed.”
Turu tänav valmib mais
Turu tänava projekteeris ja ehitab hanke võitnud AS Tariston. Tööd algasid 10. jaanuaril ja lõpp on planeeritud maikuusse, mil tehakse haljastus ja paigaldatakse liiklusmärgid.
Tööde maksumuseks on 86 000 eurot.
Juba 1999. aastal ehk ligi 20 aastat tagasi kinnitatud Kärdla linna detailplaneeringu järgi asub keskväljaku läheduses Turu tänav, mida tegelikult olemas polnud. Tänav pidi algama SEB panga hoone kõrvalt, kulgema REKO kauplusest, Õlle­tarest, tenniseväljakutest ja Näkman SATist mööda ning jõudma siis Hiiu tänavale. Aastakümneid oli tänav lõpuni ehitamata, samas on see mitmete keskväljakuäärsete hoonete jaoks oluline juurde­pääs. Uue liiklusskeemi järgi saab Turu tänavast ka oluline juurdepääs linna kesk­väljakule.
Kärdla keskväljaku põhjalik ümberehitus valmib aasta lõpuks. Ehitab AS Merko Ehitus Eesti  ja tööde maksumuseks on 1,87 miljonit eurot ilma käibemaksuta.
Muutusi tulemas veel
320 000 euroga on müügis Keskväljak 5 kinnistu, millel asub 1930ndate algul tarvitajate ühisuse jaoks ehitatud hoone. Maja esimesel korrusel on praegu OÜ Hiiumaa Mereagentuur kauplused, teisel korrusel oli kohvik, mis ammu suletud. Hoone on väljast üsna räämas ja selle müügist räägiti juba mõned aastad tagasi, kuid siis jäi asi soiku.
Praeguse Kärdla turu kohale Hiiu tn 1a planeeritakse nelja-viie aasta pärast rajada Hiiumaa riigimaja. Kärdla osavalla vanem nimetas asukoha plussideks, et kinnistu kuulub vallale ja sinna mahuvad nii riigimaja, seda teenindav ja Kärdla keskust toetav parkla kui ka turu­pindadeks vajalik ruum.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...