Jälgi meid

Uudised

Tunnustus Penteli joonistusvõistluselt

Hergo Tasuja
Emmaste põhikooli kolme õpilase tööd pärjati Jaapani rahvusvahelisel joonistusvõistlusel medalitega.
Õpetaja Eila Tõnissoni juhendamisel valmis eelmisel aastal Emmaste põhikoolis tosin tööd, mis saadeti Jaapanisse Penteli rahvusvahelisele joonistusvõistlusele. Kolm nendest teenis tunnustuse ja pärjati medalitega.
“Laste kunst peidab tõelist imet. Laste jaoks, kes seda loovad, on see võimalus eneseväljenduseks, kasutades pliiatseid, pastelle ja värve. Täiskasvanuile annab see võimaluse heita pilk laste maailma. Maailma, mis on nii erinev kiirustavast ja muresid täis täiskasvanute maailmast. Kunstitööd, mis on laste poolt loodud, sisaldavad värskust ja ausust, milleni jõudmiseks täiskasvanud kunstnikel läheb aastaid. Eriliselt üllatab sünnipärane kunstianne, mis paistab mitmete noorte töödelt. Noorte, kes on ilma igasuguse või siis väga vähese kunstiharidusega. See meenutab meile, et kunst on eelkõige südame ja sisemaailma väljendus. Ja tehnika – kuigi see on oluline – ei tohiks kunagi võtta pearolli kirjeldamaks, mida autor näeb ja tunneb,” on kirjas võistluse tutvustuses.
Arvestades eelnevat ja asjaolu, et kunst on ainulaadne viis võimaldamaks lastel üle maailma omavahel suhelda, kutsutigi Jaapanis 1970. aastal ellu Penteli joonistusvõistlus. Tundub, et seda mõtteviisi jagavate riikide arv üha kasvab. Möödunud aastal osalesid võistlusel juba 38 riigi lapsed enam kui 40 000 tööga.
Seda enam väärib tunnustust, et Penteli 43. laste joonistusvõistluse žürii poolt pärjati medalitega kolme Emmaste kooli õpilase tööd. Kuldmedaliga Jaan-Martin Ugami guaššimaal “Flöödimängija”, hõbemedaliga Elery-Liisbet Johansoni guaššimaal “Seened ja marjad” ning pronksmedaliga Lisanna Pruuli õlipastelltehnikas töö “Pärlipüüdja”. Autasuks said noored medali, diplomi ja kunstitarbeid Penteli firma toodangust.

Veel lugemist: