Connect with us

Juhtkiri

Tulge mõistusele!

Aastaid on Hiiu Lehes avaldatud vast­sündinud hiidlaste ja juubilaride nimed. Selle toreda tavaga on nüüd lõpp – Hiiumaa valla jurist teatas, et neid andmeid vallavalitsus juulikuust enam ei väljasta. Teates viidati andmekaitse reeglitele.
Naabrite juures Saaremaal pole sellist reeglit veel kehtestatud ja vallavalitsus väljastab andmeid nii Saaremaa kui Muhumaa vastsündinute ja juubilaride kohta.
Teist aastat vaidleme Hiiumaa gümnaasiumiga, et koolilõpetajate nimed leheveergudel avaldada.
Koolijuht Ivo Eesmaa vastas Hiiu Lehe kriitikale sotsiaalmeedias, et kooli poolt saab ametlikku informatsiooni välja anda vaid isiku­andmete kaitse üldmääruse alusel. “Kui ametiisik, kes on nende andmete hoidja, teeb oma tööd südamega ja seaduste alusel, ei saa talle seda ette heita. Tulge mõistusele!” hüüatas koolijuht sotsiaalmeedia postituses dramaatiliselt.
Andmekaitse inspektsioonist (AKI) vastati Hiiu Lehe päringule, et koolilõpetajate nime­kirjade avaldamine ei ole reguleeritud isiku­andmete kaitse üldmäärusega. “Euroopa andmekaitseõigus lähtub koolielu, ajakirjanduse ja avaliku teabe kättesaadavuse kohta kehtivast riigisisesest õigusest. Tulevikus selles osas midagi ei muutu,” seisab AKI avalike suhete nõuniku Signe Heibergi saadetud kirjas.
Veel teatas inspektsioon, et põhikooli- ja gümnaasiumiseadus annab õiguse teha spetsiaalne eeskiri ning kui hoolekogu ja õpilas­esindus on sellega nõus, saabki edaspidi sellest lähtuda. “Muidugi eeldab see eeskirjast teavitust kõigile õpilastele ja lapsevanematele,” seisab kirjas.
Hiiumaa gümnaasiumi hoolekogu juht Margit Kagadze ütles, et kool sellist eeskirja koostanud ei ole ja usaldab töötajat, kes on vastava koolituse läbinud. Järelikult ei ole reegleid kooskõlastanud ei hoolekogu ega õpilaskogu ja kool pole ka lapsevanemaid teavitanud.
Äkki õpilased ja lapsevanemad ikkagi tahavad, et nende elu ühest tähtsündmusest jääks märk ka paberlehte?
29. juuni 2018

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Uudised

Hiljuti Transpordiameti poolt välja antud pressiteatest lähtub, nagu oleks Kõpu tuletorni külastatavus aastaga kukkunud 7000 inimese võrra. Peale Hiiu Lehe eelmise nädala artiklit selgus,...