Connect with us

Juhtkiri

Tuleb või ei tule

Esmatasandi tervisekeskuste rajamine on kirgi kütnud ka Hiiumaal. Eelmisel aastal teatas Hiiumaa haigla nõukogu esimees Meelis Roosimägi, et uut tervisekeskust ei tule.
OÜ Kärdla Perearstid astus projektist välja ja osaühingu juhataja dr Meeli Paesüld teatas, et nende patsiendid on praeguste tingimustega rahul.
Nüüd on tuul justkui pöördunud. Tänases lehes ütleb Paesüld, et siiski püütakse jõuda selleni, et investeering Hiiumaa meditsiini saaks tehtud.
Esmapilgul pole tõesti mõttekas ehitada praeguse perearstikeskuse kõrvale, mõne­kümne meetri kaugusele uut keskust, mis enam perearstidele ei kuulu. Ja mida teha siis olemasoleva majaga?
Teisalt on kõik Hiiumaa perearstid oma tööd teinud juba aastakümneid ja nii mõnelgi pensioniiga juba käes. Mis saab pärast nende pensionile jäämist?
Selles mõttes tundub arukas, et riik püüab kuidagi luua silda tänase päeva ja homse vahel. Eesti perearstide seltsi juht Diana Ingerainen näeb tervisekeskustes investeeringut tulevikku. Loodetakse, et süsteemi tuleks juurde noori perearste ja perearstisüsteemil oleks parem seos eriarstiabiga.
Kuid perearstide jaoks pole otsustamine lihtne. Maapiirkondades on põhiliseks mureks kodust liiga kaugele tervisekeskusesse sõitmine ning oma patsientide järele­sõidutamine. Teisalt on täiesti võimalik, et tervisekeskusel on filiaalid ja kohale sõidab arst.
Ehk suudetaks loodava keskuse toel taastada Suuremõisas ja Kõrgessaareski vähemalt pereõe vastuvõtt?

25. aprill 2017

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Kuigi 14. Tuulekala trollingul kogusaak läbi aastate kõige kehvem polnudki, siis osalejate arvuga võrreldes kala ikkagi nappis.  Tänavune Orjakus toimunud Tuulekala festival kirjutas ennast...