Connect with us

Uudised

Tule uuri Hiiumaa arengujooni

Märkamatult on kulunud peaaegu aasta sellest, kui mullu 5. juulil tehti esimene samm Hiiumaa arengu­strateegia 2014–2020 koostamise teel – juhtrühma koolitus.
Selle aja jooksul on peetud neli juhtrühma koosolekut, 23 teemarühmade koosolekut, viis avalikku arutelu ja kuus huvirühmade arutelu ning selles protsessis on osalenud paarsada inimest, sh eksperdid Rivo Noorkõiv, Matti Lüsi, Garri Raagma ja Ulf Johanson.
“Nüüd on aeg tehtut kõigile hiidlastele esitleda ja üheskoos vaadata saare tulevikku,” ütles strateegia koostamise koordinaator Aivi Telvik. Ta kutsub kõiki valminud dokumendiga tutvuma neljapäeval, 13. juunil algusega kell 15 Käina huvi- ja kultuurikeskuses toimuval strateegiaseminaril.
Väga oodatud on tagasiside, küsimused, arvamused ja ettepanekud. Valminud tulevikudokumendiga saab eelnevalt tutvuda ka internetis www.tuuru.edu.ee (alapealkiri “projektid”).
Kui eelmine Hiiumaa arengudokument, mille kehtivusaeg lõppes aastal 2010, sai valmis ja seisis hiljem riiulil omasoodu, siis valmiva dokumendi elluviimist hakkaks jälgima Hiiumaa omavalitsuste liit – niisugune ettepanek on kirjas strateegia eelnõus.
“Strateegia eelnõu on meie, hiidlaste metoodiliselt kirja pandud ühislooming ja väljendab neid reaalseid võimalusi ja soove, mis nende kuude jooksul on kokku kogutud,” ütles Telvik.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...