Connect with us

Uudised

Tule uuri Hiiumaa arengujooni

Märkamatult on kulunud peaaegu aasta sellest, kui mullu 5. juulil tehti esimene samm Hiiumaa arengu­strateegia 2014–2020 koostamise teel – juhtrühma koolitus.
Selle aja jooksul on peetud neli juhtrühma koosolekut, 23 teemarühmade koosolekut, viis avalikku arutelu ja kuus huvirühmade arutelu ning selles protsessis on osalenud paarsada inimest, sh eksperdid Rivo Noorkõiv, Matti Lüsi, Garri Raagma ja Ulf Johanson.
“Nüüd on aeg tehtut kõigile hiidlastele esitleda ja üheskoos vaadata saare tulevikku,” ütles strateegia koostamise koordinaator Aivi Telvik. Ta kutsub kõiki valminud dokumendiga tutvuma neljapäeval, 13. juunil algusega kell 15 Käina huvi- ja kultuurikeskuses toimuval strateegiaseminaril.
Väga oodatud on tagasiside, küsimused, arvamused ja ettepanekud. Valminud tulevikudokumendiga saab eelnevalt tutvuda ka internetis www.tuuru.edu.ee (alapealkiri “projektid”).
Kui eelmine Hiiumaa arengudokument, mille kehtivusaeg lõppes aastal 2010, sai valmis ja seisis hiljem riiulil omasoodu, siis valmiva dokumendi elluviimist hakkaks jälgima Hiiumaa omavalitsuste liit – niisugune ettepanek on kirjas strateegia eelnõus.
“Strateegia eelnõu on meie, hiidlaste metoodiliselt kirja pandud ühislooming ja väljendab neid reaalseid võimalusi ja soove, mis nende kuude jooksul on kokku kogutud,” ütles Telvik.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...