Jälgi meid

Pääste

Tule- ja veeoht!

Riigi ilmateenistus (EMHI) lubab jätkuvalt kuiva ja sooja ilma. Sellega seoses tuletab päästeamet meelde, et tule tegemine looduses on lubatud vaid selleks ettenähtud kohtades. Suitsetajad peaksid veenduma, et põlev suitsuots saab korralikult kustutatud, enne kui seda kuhugi visata.
EMHI on Ida-Eesti kohta andnud teise taseme hoiatuse ja seal on metsades äärmiselt suur tuleoht. Kesk- ja Lääne-Eesti kohta on antud esimese taseme hoiatus. See tähendab, et ilm võib teatud olukordades olla ohtlik ja metsades on suur tuleoht.
Soojad ilmad toovad kindlasti kaasa ka vajaduse ennast veekogudes jahutada. Päästeamet soovitab enne ujuma minemist veenduda, et veekogu, kuhu ujuma suundute, on ujumiseks ohutu. Veekogu ääres viibides tuleb silm peal hoida väikelastel ja noorukitele meelde tuletada, kuidas ujumas käia nii, et õnnetusi ei juhtuks.
Ka soovitab päästeamet selgitada lastele ohtusid, mis võivad neid varitseda üksinda ujuma minnes. Selgitada tuleks, kas nende ujumisoskused on piisavad, et asju järelevalveta rannaliivale jättes võib tekkida olukord, kus veest välja tulles ei ole enam riideid, mida selga panna või kuidas abi kutsuda.

Veel lugemist: