Jälgi meid

Uudised

Triin Simson seati Käina ja Pühalepa koguduse õpetajaks

Kati Kukk
Peapiiskop Urmas Viilma määras hiljuti preestriks ordineeritud Triin Simsoni 27. maist Käina Martini koguduse õpetajaks ja Pühalepa Laurentsiuse koguduse hooldajaõpetajaks.
2007. aastast siiani oli nii Käina kui Pühalepa koguduse hooldaja­õpetajaks Triin Simsoni abikaasa preester Hüllo-Kristjan Simson, kes nüüd jätkab Kärdla, Reigi ja Emmaste koguduse hooldajaõpetajana.
Esmaseks ülesandeks peab vastne koguduseõpetaja seda, milleks ta ametisse kutsutud. Tema sõnul on koguduseelu kese jumalateenistus, kuid igapäevaelu korraldavad koguduste valitud juhtorganid – Pühalepa koguduses on sel nädalal nõukogu ja juhatuse valimised, Käina koguduses on juhatuse koosolek juunikuus.
“Olen südamest tänulik Jumalale, et ta kaht Hiiumaa ealt vanimat kogudust läbi sajandite on hoidnud ja ustavad koguduse­liikmed on andnud, et need kogudused tänase päevani kestnud on,” ütles Simson Hiiu Lehele. Esialgu on tal enda sõnul üks ootus ja see pole seatud niivõrd kogudustele kui endale – et Jumal näitaks viisi ja võimalused, kuidas jõuda kõigi koguduse­liikmeteni: nii nendeni, kes kogudusi tänagi alal hoiavad, kui nendeni, kes koguduseelust eemale on jäänud ja ka nendeni, kes otsivad vastuseid elu suurtele küsimustele.

KATI KUKK

Veel lugemist: