Connect with us

Uudised

Tobias majamuuseumi ekspositsiooni uuendatakse

Urmas liit
Urmas liit
Sihtasutus Hiiumaa Muuseumid uuendab helilooja Rudolf Tobiase maja­muuseumi ja selle ekspositsiooni.
Eelmisel aastal tehti majas remont ja paigutati uued stendid, tänavu lisanduvad puutetundlik kuvar heliteoste kuulamiseks ja uued vitriinid.
“Nüüd taastame võimaluste piires instrumente, et neil saaks ka mängida,” lisas SA Hiiumaa Muuseumid juhataja Toomas Kokovkin.
Hiljuti said restaureeritud kaks instrumenti: harmoonium ja koduorel. Neist viimane, 19. sajandi lõpus Hiiumaal valmistatud orel Kokovkini sõnul kahjuks mängimiseks enam ei sobi, kuigi väliselt näeb see nüüd kena välja. “Oreli välisilme
tehti korda ennistuskojas Kanut Tallinnas, meie jaoks oli töö tasuta,” selgitas
Kokovkin. Orel ei lähe praegu Tobiase majja, vaid jääb hoidlasse, sest üks koduorel on Tobiase kodumuuseumis juba olemas.
Harmooniumi, mille arvatav valmimisaeg jääb vahemikku 1905–1937, restaureeris Olev Kentsi orelitöökoda Tapal. Harmooniumi restaureerimistööde maksumus oli ligi 1300 eurot. Toetust ennistustöödeks on muuseum saanud põhiliselt riigieelarvest.
Küsimusele, millal võiks järg jõuda Tobiasele kuulunud klaveri restaureerimiseni, vastas Kokovkin: “Väga tahaks restaureerida ja töökorda saada ka Rudolf Tobiase klaveri, aga vahendite leidmine selleks ja töö tellimine seisab alles ees.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...