Jälgi meid

UUDISED

Tirtspõnnid käisid emadepäeva eel vastlasõidul

Eile käis Käina lasteaias Tirtspõnni külas uhke nn vana tüüpi Tori hobune Hily, kes tegi lastele Käina tänavatel vankrisõitu.
Tegelikult pidid lapsed hobusega sõita saama juba 5. märtsil, vastlapäeva puhul. “Siis oli ilm väga kehv ja tänavad olid libedad, hobune ei saanud sõita,” rääkis Käina lasteaia direktor Aire Nurk. Selleks, et lapsed sõidust päris ilma ei jääks, lepitigi kokku, et uus katse tehakse soojemal aastaajal.
Hily perenaine Jana Tamme­veski rääkis, et sõidu heaks sujumiseks harjutasid nad hobust lasteaia ümbrusega mitu päeva ja sõitsid läbi tulevase kaarikusõidu teekonna.
“Muidu võib tunduda, et on nii lihtne ju – paneme aga hobuse ette ja sõidame,” kirjeldas Tammeveski, et tänaval võib kohata autosid, rattaid ja koeri, seetõttu tuli Hilyle enne tähtsat päeva veidi ümbrust tutvustada. Tammeveski nentis, et kõige suurem mure ongi alati autodega. “Mõeldakse, et kui inimene on hobusega, siis on ju kõik korras, aga tegelikult peaks autojuht hoo maha võtma, vaatama, kuidas hobune reageerib ja ootama kutsari märguannet,” kirjeldas Jana Tammeveski, kuidas peaks käituma, kui kohatakse maan­teel hobust. Kohe kindlasti ei tohi signaali anda ja hobusest mööda kiirendada.

Veel lugemist:

UUDISED

Neljapäeval külastas Käina Tirtspõnni lasteaeda Mihkli talumuuseumi perenaine Õie Laksberg. Ta rääkis lastele hiiu keelest, tutvustas neile hiiukeelseid sõnu ja hiiumaiseid mänge. Muuhulgas jutustas...