Connect with us

Turism

TIKil 1000 külastajat rohkem

Hiiumaa turismiinfokeskust (TIK) Kärdla pritsumajas külastas sel hooajal 7300 inimest, mis on tuhande võrra enam kui mullu.
Ka teiste maakondade võrdluses on Hiiumaa TIKi külastatavus väga kõrge ja samas suurusjärgus Haapsalu infokeskuse külastustega.
Keskuse juhtaja Heleri Uus ütles, et augustis oli vaatamata suurepärasele ilmale külastajaid siiski vähem: “Võib oletada, et see tuleneb otseselt praamide vahetusest.”
Uus vahendas, et külastajate tagasiside põhjal on endiselt Hiiumaa suurimateks probleemideks toidukohtade nappus ning hiiumaise kala ja õlle vähene kättesaadavus. See-eest on palju paranenud jalgrataste ja autode rentimise võimalused, mida usinalt ka kasutatakse. “See on hea näide selle kohta, kuidas teenuse olemasolul tekib sellele ka tarbija,” märkis Uus.
Ka saare sadamad ja neis pakutav muutub järjest atraktiivsemaks. “See teeb suures plaanis Hiiumaa kuvandi veelgi merelisemaks ja eksootilisemaks, sest see ju ongi mille pärast ülemerereis ette võetakse,” lisas Uus.
Ta märkis positiivse trendina, et Hiiumaa on muutumas kunsti- ja teatrisaareks. “Võib julgelt väita, et “Mamma lood” ja Reigi pastoraadi ehtenäitus olid selle suve tegijad, lisaks avati Kärdlas Nelja Nurga Galerii, kus huvilised said esimest korda Hiiumaa kunsti kaasa osta ja ostsidki,” rääkis Uus.
Tema hinnangul viitavad kõik need arengud kvaliteedile ning Hiiumaa kui turismi sihtpunkt peakski oma kauguse tõttu  mandrist just kvaliteedile rõhuma, et siinsetel suhteliselt kõrgematel hindadel oleks loogiline põhjendus.
Järgmise aasta uudiseks nimetas Uus hülgevaatlusreise ja lestalaeva Lisette, selle suve märksõnadeks: hiiu keel, lood, jalgratas, sadamad, kunst, gurmee ja paraad. Eriliselt palju tuli kiidusõnu sel hooajal ilusa TIKi asukoha, pritsumaja aadressil. Uutesse, remonditud ruumidesse kolis TIK mullu mais.
Sel suvel töötasid TIKis Kaia Koolmeister, Lia Rosenberg ja Heleri Uus. Infokeskus ei sulge uksi ka turismihooaja lõppedes, kuni järgmise aasta 14. maini on TIK avatud tööpäeviti kell 12–17.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.