Connect with us

Turism

TIKil 1000 külastajat rohkem

| Hiiu Leht
Hiiumaa turismiinfokeskust (TIK) Kärdla pritsumajas külastas sel hooajal 7300 inimest, mis on tuhande võrra enam kui mullu.
Ka teiste maakondade võrdluses on Hiiumaa TIKi külastatavus väga kõrge ja samas suurusjärgus Haapsalu infokeskuse külastustega.
Keskuse juhtaja Heleri Uus ütles, et augustis oli vaatamata suurepärasele ilmale külastajaid siiski vähem: “Võib oletada, et see tuleneb otseselt praamide vahetusest.”
Uus vahendas, et külastajate tagasiside põhjal on endiselt Hiiumaa suurimateks probleemideks toidukohtade nappus ning hiiumaise kala ja õlle vähene kättesaadavus. See-eest on palju paranenud jalgrataste ja autode rentimise võimalused, mida usinalt ka kasutatakse. “See on hea näide selle kohta, kuidas teenuse olemasolul tekib sellele ka tarbija,” märkis Uus.
Ka saare sadamad ja neis pakutav muutub järjest atraktiivsemaks. “See teeb suures plaanis Hiiumaa kuvandi veelgi merelisemaks ja eksootilisemaks, sest see ju ongi mille pärast ülemerereis ette võetakse,” lisas Uus.
Ta märkis positiivse trendina, et Hiiumaa on muutumas kunsti- ja teatrisaareks. “Võib julgelt väita, et “Mamma lood” ja Reigi pastoraadi ehtenäitus olid selle suve tegijad, lisaks avati Kärdlas Nelja Nurga Galerii, kus huvilised said esimest korda Hiiumaa kunsti kaasa osta ja ostsidki,” rääkis Uus.
Tema hinnangul viitavad kõik need arengud kvaliteedile ning Hiiumaa kui turismi sihtpunkt peakski oma kauguse tõttu  mandrist just kvaliteedile rõhuma, et siinsetel suhteliselt kõrgematel hindadel oleks loogiline põhjendus.
Järgmise aasta uudiseks nimetas Uus hülgevaatlusreise ja lestalaeva Lisette, selle suve märksõnadeks: hiiu keel, lood, jalgratas, sadamad, kunst, gurmee ja paraad. Eriliselt palju tuli kiidusõnu sel hooajal ilusa TIKi asukoha, pritsumaja aadressil. Uutesse, remonditud ruumidesse kolis TIK mullu mais.
Sel suvel töötasid TIKis Kaia Koolmeister, Lia Rosenberg ja Heleri Uus. Infokeskus ei sulge uksi ka turismihooaja lõppedes, kuni järgmise aasta 14. maini on TIK avatud tööpäeviti kell 12–17.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...