Connect with us

Transport

Tiiu kraapsas põhja kaks korda

repro
Nagu selgub vanemtüürimehe ja kapteni seletuskirjadest, oli Heltermaalt Rohu­külla teel olnud parv­laeval Tiiu läinud reedel tuntavaid põhjapuuteid tegelikult kaks, kirjutab Postimees.
Ehkki vanemtüürimees üritas streikivat automaatrooli taas töökorda saada, ei õnnestunud see ja laev puutuski raginal vastu põhja.
Intsident juhtus Rukkirahu kanalis, mis asub Hiiumaa ja mandri vahelise laevatee Rohuküla-poolses otsas, mõni minut enne kella 18.30.
“Rukkirahu juures riivas laev põhja ja läks sellest kokku­põrkest tugevasti kaldu. Ka laevapõhi ragises kõvasti. Kõikudes saavutas laev uuesti tasakaalu ja jätkas sõitu, kuid riivas uuesti ragistades põhja,” kirjeldas kogu asja pealt näinud hiidlane Postimehele.
Kohe pärast sadamasse jõudmist kirjutasid Tiiu kapten ja vanemtüürimees seletus­kirja. Vanemtüürimehe kirjelduse kohaselt oli laev automaatroolil ja pärast Rukkirahu kanalisse keeramist hakkas alus paremale kalduma. Seepeale üritas vanemtüürimees automaatrooliga kurssi muuta, kuid tulutult. Järgmiseks proovis ta automaatrooli välja lülitada, kuid ka see ei õnnestunud. Siis keeras ta mitu korda vajalikke kange, kuni automaatrool lõpuks välja lülitus. Paraku oli juba hilja.
“Käsijuhtimisel hakkasin laeva kanalisse tagasi juhtima, toimus kaks korda tuntav põhjapuude,” kirjeldas tüürimees veeteede ametile esitatud seletuskirjas.
Selgituse kirjutas ka kapten. “Mina viibisin sellel ajal oma kajutis ja tundes laeva rappuvat, jooksin kohe silda, kus nägin, kuidas vanem­tüürimees üritab autorooli (automaatrool– toimetus) välja lülitada. Lõpuks, mitmekordsel kangide keeramisel lülitas autorool ennast välja ja saime laeva tuua uuesti ilma põhja puutumata kanalisse tagasi,” kirjeldas kapten sündmuste käiku.
Nii kapteni kui ka vanemtüürimehe kinnitusel võeti laeval kohe käik maha, et alust seest ja väljast kontrollida. Kuna mingeid probleeme, alarme ega lekkeid ei leitud, jätkati teekonda Rohuküla sadamasse. Küll aga teavitati juhtumist kohe laeva juhtkonda ja sõidu vältel jälgiti laeva käitumist. Juba samal õhtul vaatasid laeva üle tuukrid.
TS Laevad teatas esmaspäeval, et reedese intsidendi tõttu on Tiiu sõidud selleks suveks sõidetud. “Parvlaev Tiiu on avarii tõttu liinilt eemal kuni poolteist kuud. Selle aja jooksul teostatakse dokis laeva täielik ülevaatus, selgitatakse vigastused ja teostatakse remont,” sõnas ettevõtte esindaja.
Tiiu eemaloleku ajal veavad Hiiumaa liinil reisijaid parvlaevad Leiger ja Hiiumaa, lisareise teeb Regula.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...